Przetwarzanie tonów harmonicznych
Przetwarzanie tonów harmonicznych

Głębokie wniknięcie w materię dźwiękową może się wydawać dość skomplikowane, ale między innymi na tym polega proces produkcji muzyki...

Technologia
2012-04-30

Częstotliwości harmoniczne to podstawowy budulec każdego dźwięku muzycznego. To one definiują charakter brzmieniowy instrumentów i wpływają na to, jak odbieramy muzykę. Częstotliwości harmoniczne są kluczowe w kompozycji muzycznej, zrozumieniu akustyki i przy projektowaniu sprzętu nagrywającego oraz odtwarzającego. W naszym artykule przyjrzymy się harmonicznym, metodom ich analizy, ich interakcji z naszym słuchem i sposobom wpływania na ich kształt. Struktura harmonicznych, a w zasadzie brzmienie, to proste funkcje matematyczne, ale ich oddziaływanie potrafi być bardzo złożone i zmienne.

W trakcie produkcji materiałów muzycznych cały czas ingerujemy w strukturę harmoniczną - od charakterystyki brzmieniowej instrumentów poprzez ogólny kształt miksu. Rozumiejąc i analizując ją możemy mieć większą kontrolę nad tym, co robimy z dźwiękiem, przy wykorzystaniu takich narzędzi jak korekcja półkowa czy enhancer basowy. Używając tych lub innych procesorów wykonujemy naszą pracę poprzez świadome kształtowanie tejże struktury zgodnie z naszym życzeniem i naszymi wyobrażeniami. A zatem, czym są harmoniczne?

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT