Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując słuchawki, które później będą służyć nam podczas wielu godzin pracy w studiu? Przede wszystkim ważne aby nie "koloryzowały" one przekazywanych dźwięków - wszystkie pasma powinny być jak najbardziej równe. To zdecydowanie różni słuchawki przeznaczone do zastosowań studyjnych od tych z których możemy korzystać na co dzień, np. podczas biegania czy w środkach komunikacji miejskiej. Można powiedzieć, że wtedy lekkie "podbicie" basu jest nawet wskazane, bo dzięki niemu słuchana muzyka, zwyczajnie brzmi lepiej. Jeśli jednak szukamy narzędzia do pracy w studiu, takich przekłamań musimy unikać.
Zaprezentowane przez nas słuchawki ten warunek oczywiście spełniają a poza tym charakteryzują się parametrami, które decydują o tym, że mówimy o nich jako profesjonalnych słuchawkach do pracy studyjnej. Przy każdym modelu poza krótkim opisem znajdziecie specyfikacje techniczne podane przez producenta. Oczywiście są one istotne przy wyborze, jednak należy pamiętać, że nierzadko w tym kontekście kluczowy okazuje się komfort z jakim jesteśmy w stanie użytkować dane słuchawki. Zależy to od ich budowy, ciężaru i całej ergonomii. Może więc zdarzyć się, że narzędzie o świetnych parametrach nie sprawdzi się przy wielogodzinnych sesjach w studiu. Zapewne zgodzicie się, że taka sytuacja możliwa jest nie tylko jeśli chodzi o słuchawki.
Warto jeszcze wspomnieć o przyjętym przez nas ograniczeniu budżetowym, czyli kwocie 1000 zł. Wydaje się nam, że taka suma zupełnie wystarczy aby nabyć porządne, profesjonalne słuchawki, które doskonale sprawdzą się przy pracy nad Waszą muzyką. Oczywiście słuchawki droższe, takie jak chociażby opisywane przez nas kiedyś ADAM Audio Studio Pro SP-5 czy Ultrasone Signature Pro posiadają niewątpliwe zalety ale do pewnego poziomu nie ma to aż takiego znaczenia. Zachęcamy Was do uważnego prześledzenia naszego zestawienia, bo jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie.