Audio-Technica AT5045

NIEPRZYPISANE | 03.09.2021 
Marka:  Audio-Technica

Podobna koncepcja co w modelu 5047, ale w innym wykonaniu i do innych celów. W tym wypadku kapsuła jest jednomembranowa, ale także o charakterystyce nerkowej (kapsuły z membranami o kształcie prostokątnym niezbyt dobrze sprawdzają się w innych charakterystykach z uwagi na różną odległość punktów po obwodzie względem geometrycznego środka membrany). To także mikrofon z grupy ekskluzywnych, ręcznie produkowanych w Japonii, tym razem do pracy z instrumentami. Jako taki dostępny jest pojedynczo jak i w parach stereo.

Prostokątna, podłużna membrana pracuje w ramach kapsuły zawieszonej w sposób izolujący ewentualne drgania przenoszone z korpusu, a dodatkową separację mechaniczną zapewnia specjalny uchwyt dostarczany wraz z mikrofonem. Duża powierzchnia membrany przekłada się na wysoką czułość i niski poziom szumów, zaś transformatorowa separacja wyjścia pozwala nadać sygnałowi specyficzny charakter a jednocześnie w dużym stopniu uniezależnia brzmienie mikrofonu od impedancji wejściowej przedwzmacniacza.

Producent sugeruje wykorzystanie mikrofonu do ujęć takich instrumentów jak perkusja, gitara akustyczna, instrumenty strunowe oraz do pracy w dalekim polu (room, overhead). Szczególnie w tym ostatnim przypadku może się świetnie sprawdzić, ponieważ jego niski poziom szumów pozwala na bezkarne aplikowanie ekstremalnej kompresji.

Cena
7320,00 zł
Producent
Audio-Technica
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó