Audio-Technica AT5040

NIEPRZYPISANE | 03.09.2021 
Marka:  Audio-Technica

Do momentu pojawienia się modelu 5047, to właśnie 5040 był najwyższym studyjnym modelem marki Audio-Technica. Od niego zaczęła się przygoda tego producenta z kapsułami wyposażonymi w prostokątne membrany. Mikrofon ma tak dużą czułość, że w niektórych przypadkach w przedwzmacniaczach nie trzeba aplikować wzmocnienia. To bez wątpienia najbardziej czuły i oferujący największy poziom sygnału wyjściowego mikrofon pojemnościowy na rynku. Stąd też jego wykorzystanie do nagrań bardzo cichego, delikatnego głosu oraz ukierunkowanie całej konstrukcji na rejestrację wokalu jest oczywistością.

Mikrofon ma wyjątkowo przejrzysty, otwarty dźwięk, co jest nie tylko pochodną konstrukcji kapsuły, ale też wyrafinowanego, w pełni symetrycznego i beztransformatorowego układu elektronicznego, pełniącego funkcję konwertera impedancji i bufora wyjściowego. Postawiono w tym wypadku na idealnie czystą ścieżkę sygnałową, stąd brak tłumika oraz filtracji górnoprzepustowej.

Dużo uwagi poświęcono siatkowej osłonie kapsuły, która ma nie tylko chronić membrany przed podmuchami, ale też zachować przeźroczystość soniczną, odporność na wszelkiego typu rezonanse i funkcjonować jako klatka Faradaya. AT5040 prezentuje zatem esencję tego wszystkiego, czego wymagamy od najwyższej klasy mikrofonu do nagrań wokalu.

Cena
14540,00 zł
Producent
Audio-Technica
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó