Elektron Digitone

30.01.2018  | Piotr Lenartowicz
Elektron Digitone fot. https://www.elektron.se/products/digitone/

Szwedzka firma Elektron zaprezentowała swój najnowszy produkt - Digitone. Zgodnie z zapewnieniami producenta synteza FM nigdy nie była tak prosta jak teraz.

Z zewnątrz urządzenie jest bardzo podobne do wyprodukowanej w zeszłym roku maszyny perkusyjnej Digitakt. Pozwala to sądzić, że obietnice z materiałów prasowych zostaną dotrzymane i rzeczywiście mamy do czynienia z udaną próbą oswojenia syntezy FM. Modulacja częstotliwościami wygląda w nim bardzo przystępnie.

 

 

Po tym 8-głosowym, cyfrowym syntezatorze polifonicznym sporo obiecuje sobie Piotr Dąbrowski z duetu EcholetteJestem bardzo ciekawy efektu połączenia syntezy FM z sekwencerem Elektrona. Uwielbiałem brzmienie Monomachine ale nie do końca "siedział" mi workflow tego narzędzia. Mam nadzieję na zmiany oraz usprawnienia, które umożliwią mi szybszą i bardziej intuicyjną pracę.

 

www.synthopia.com

 

Co ważne, urządzenie nie jest przeznaczone jedynie dla osób obytych z syntezą FM - w środku znajdziecie mnóstwo presetów, które ułatwią ten pierwszy kontakt. A na początek polecamy również interesujący wywiad z wynalazcą syntezy FM, John'em Chowing'iem, który potrafi wyjaśnieć jej zasady nawet małemu dziecku.

źródło: https://www.elektron.se/products/digitone/

Zobacz także test wideo:
Audient iD4/iD14 - interfejsy audio
Audient iD4/iD14 - interfejsy audio
Z nowymi wersjami modeli iD4 oraz iD14 firma Audient zamierza mocno powalczyć o klienta z całą „budżetowo-interfejsową” konkurencją, z Focusrite Scarlett na czele. Trzeba powiedzieć, że nie jest w tej walce skazana na porażkę.
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT