Elektron Digitone

30.01.2018  | Piotr Lenartowicz
Elektron Digitone fot. https://www.elektron.se/products/digitone/

Szwedzka firma Elektron zaprezentowała swój najnowszy produkt - Digitone. Zgodnie z zapewnieniami producenta synteza FM nigdy nie była tak prosta jak teraz.

Z zewnątrz urządzenie jest bardzo podobne do wyprodukowanej w zeszłym roku maszyny perkusyjnej Digitakt. Pozwala to sądzić, że obietnice z materiałów prasowych zostaną dotrzymane i rzeczywiście mamy do czynienia z udaną próbą oswojenia syntezy FM. Modulacja częstotliwościami wygląda w nim bardzo przystępnie.

 

 

Po tym 8-głosowym, cyfrowym syntezatorze polifonicznym sporo obiecuje sobie Piotr Dąbrowski z duetu EcholetteJestem bardzo ciekawy efektu połączenia syntezy FM z sekwencerem Elektrona. Uwielbiałem brzmienie Monomachine ale nie do końca "siedział" mi workflow tego narzędzia. Mam nadzieję na zmiany oraz usprawnienia, które umożliwią mi szybszą i bardziej intuicyjną pracę.

 

www.synthopia.com

 

Co ważne, urządzenie nie jest przeznaczone jedynie dla osób obytych z syntezą FM - w środku znajdziecie mnóstwo presetów, które ułatwią ten pierwszy kontakt. A na początek polecamy również interesujący wywiad z wynalazcą syntezy FM, John'em Chowing'iem, który potrafi wyjaśnieć jej zasady nawet małemu dziecku.

źródło: https://www.elektron.se/products/digitone/

Zobacz także test wideo:
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Historia interfejsów audio z serii Symphony, najwyższej w ofercie Apogee, sięga 2007 roku, kiedy to pojawił się współpracujący z komputerami Mac pierwszy Apogee Symphony, Audio Interface System. Kolejne „symfoniczne” produkty to Apogee Symphony I/O (obecnie w wersji MK II) i jego wersja HD, do współpracy z Pro Tools HD. I/O Mk II dostępne są ponadto w różnych wersjach: 2x5 SE, 8x8, 16x16 oraz 8x8+8MP. System Symphony jest więc w pełni modularną strukturą studyjną o funkcjonalności dostosowanej do potrzeb profesjonalnego studia nagrań.
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó