"Algorytm" - NOON wraca z nową płytą

19.03.2018  | Piotr Lenartowicz
"Algorytm" - NOON wraca z nową płytą

O tym jak ważną postacią na naszej scenie jest Mikołaj Bugajak nikogo chyba nie musimy przekonywać. Producent takich klasycznych płyt jak "Światła Miasta" grupy Grammatik, "Muzyka Poważna" w duecie z Pezetem czy w końcu solowe "Bleak Output" i "Gry Studyjne" wraca z nowym krążkiem.

 

 

Album promuje utwór "RIAN" do którego stworzono teledysk będący kolażem archiwalnych zdjęć oraz współczesnych nagrań wideo obrazujących Warszawę na przestrzeni lat. Jeżeli chodzi o samo wydawnictwo to otrzymaliśmy właśnie garść nowych informacji. 

 „ALGORYTM” to trwająca pół godziny opowieść składająca się z 4 wielowarstwowych kompozycji. Album został stworzony za pomocą pełnej palety analogowych rozwiązań, od użycia mikrofonów wstęgowych po rejestrację na taśmie. Dzięki pracochłonnym zabiegom wszystkie ślady wygenerowane elektroniczne "żyją", podlegają ciągłym przemianom. Wiele barw "Algorytmu" jest zbudowanych na kilku planach, często niesłyszalnych, ale zawsze odczuwalnych.

Filmowa w skali aranżacja została wzbogacona głównie przez wiolonczelistkę Karolina Rec (projekt Resina - 130701 / FatCat Records) oraz partie pianina wykonane przez Stefan Wesołowski (Ici d'ailleurs / Important Records/ Mute Song Ltd). Co istotne oboje są przede wszystkim kompozytorami, a ich kreatywność i styl dodaje do ich wykonań głębi i charakteru.

Odrobinę surowej energi na basie w utworze "GROUNDED" przekazał Piotr Połoz z łódzkiego zespołu Psychocukier , a za oś rytmiczną albumu odpowiada Bartosz Mikołaj Nazaruk, perkusista znany z projektów folkowych oraz jazzowych. Ze środowiska etno/folk wywodzi się natomiast Karol Czajkowski, związany z wytwórnią Unzipped Fly Records, który otwiera płytę solową partią na gitarze elektrycznej w utworze "RIAN".

Specjalnym gościem na płycie jest śpiewak Adam Strug, zajmujący się sztuką wokalną i popularyzacją pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Możemy usłyszeć go w finałowym utworze "DROGA", do którego Adam stworzył również tekst.

Premiera będzie miała miejsce 20 kwietnia 2018 r. Płytę można zamówić tutaj.

 

 

Jakiś czas temu artysta w taki sposób wypowiadał się na naszych łamach: Dla mnie problemem współczesnej muzyki jest to, że tak mocno bazuje na retro i odniesieniach do wyeksploatowanych gatunków. W dodatku twórcy, w myśl maksymy inżyniera Mamonia uważają to za walor. Jesteśmy dziwnie spokojni, że po raz kolejny NOON zaproponuje nam melodie, których dotąd nie mieliśmy okazji usłyszeć.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó