Oglądamy YouTube - Red Means Recording

19.07.2018  | Paweł Pruski
Oglądamy YouTube - Red Means Recording fot. https://www.youtube.com/channel/UChnxLLvzviaR5NeKOevB8iQ

Głównym bohaterem dzisiejszej odsłony youtubowej serii jest Jeremy Blake. Jeremy jest twórcą  Red Means Recording. Tematyka kanału skupia się w na tworzeniu muzyki z wykorzystaniem różnorakiego sprzętu.

Red Means Recording jest obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc, które na YouTube odwiedzają pasjonaci hardware'owego podejścia do tworzenia muzyki. Lekka forma, wartościowe treści i brak niepotrzebnego nadęcia - tak w skrócie można streścić Red Means Recording. Już na pierwszy rzut oka widoczna jest niezwykła dbałość o wizualną część serwowanych treści. Nie jest to kwestią przypadku - Jeremy jest osobą zawodowo zajmującą się obróbką wideo. Na swoim kanale łączy zamiłowanie do video z pasją związaną z tworzeniem muzyki.

 

 

Znakiem rozpoznawczym kanału są filmiki poświęcone Teenage Engineering OP-1. Dla posiadaczy tego sprzętu, jak również osób planujących nabycie OP-1, jest doskonałym źródłem wiedzy. Co istotne nie znajdziecie tutaj niepotrzebnej teorii, czy też omawiania sprzętu - Jeremy po prostu pokazuje jak od początku do końca tworzy utwór za pomocą OP-1. Podobne podejście towarzyszy pozostałym typom testowanych instrumentów -  środek ciężkości przeniesiony jest na część praktyczną.

 

 

Podczas 6 lat działalności Red Means Recording zyskał uznanie odbiorców, ale również firm produkujących sprzęt muzyczny. Nie jest to jednak klasyczne lokowanie produktu, ale raczej pomysłowe filmiki pokazujące funkcjonalność danego sprzętu. Na omawianym kanale często pojawiają się również sprzęty, które jeszcze nie miały swojej oficjalnej premiery.

 

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.

 

Kanał polecamy wszystkim osobom interesującym się tworzeniem muzyki za pomocą różnorakiego sprzętu. Jeśli lubicie podpatrywać pracę innych producentów, a niekoniecznie zagłębiać się w treści duplikujące to, co znajdziecie w instrukcjach obsługi - sprawdźcie Red Means Recording.

Link do kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UChnxLLvzviaR5NeKOevB8iQ

Link do produkcji Jeremiego Blake’a: https://soundvision.bandcamp.com/music

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó