Użytkownicy SoundCloud mogą już zarabiać na swojej muzyce

10.10.2018  | Piotr Lenartowicz
Użytkownicy SoundCloud mogą już zarabiać na swojej muzyce fot. https://youtu.be/RZGCqJ0X_eo

Niedawno pisaliśmy o tym, że Spotify otwiera się na niezależnych artystów i docelowo każdy twórca będzie miał możliwość umieszczenia swoich utworów na tej największej platformie streamingowej. W odpowiedzi na ruch konkurencji zarządzający serwisem SoundCloud zdecydowali się udostępnić program monetyzacji umieszczanych treści dla swoich użytkowników.

Od teraz Soundcloud Premier dostępny będzie dla użytkowników Pro oraz Pro Unlimited. Co to w praktyce oznacza? Przede wszystkim artyści umieszczający swoją muzykę na platformie Soundcloud będą mogli na niej zarabiać. Utwory wgrywane na platformę "ścieżką" Premier mają być od razu dostępne do wyszukania i natychmiast zostaną wzięte pod uwagę przy miesięcznym rozliczeniu. Wystarczy już 5 tysięcy odtworzeń w miesiącu aby na nasze konto zaczęły wpływać środki. Oczywiście możemy zarabiać jedynie na oryginalnych kompozycjach (w przyszłości ma się pojawić taka możliwość zarabiania na podcastach) a żeby móc partycypować w SoundCloud Premier musimy mieć ukończone 18 lat.

- SoundCloud to największa otwarta platforma do dzielenia się swoją muzyką na świecie - mówi Kerry Trainor, CEO marki SoundCloud - Chcemy umożliwić rozpoczęcie kariery w naszym serwisie możliwie jak największej liczbie twórców - dodaje. Faktycznie wielu świetnych artystów zaczynało swoje wielkie kariery właśnie na platformie SoundCloud - Chance the Rapper, Kali Uchis czy Metro Boomin to tylko kilka przykładów z bardzo długiej listy. We wspominanym wcześniej artykule pisaliśmy, że otwarcie się Spotify na niezależnych artystów najbardziej uderzy właśnie w SoundCloud, który wygrywał do tej pory tym, że dawał zupełnie nieznanym artystom nieograniczone możliwości dzielenia się swoją twórczością. Jak widać zarządzający szwedzką marką podjęli rękawicę rzuconą przez konkurencje i nie zamierzają ustąpić. Szykuje się bardzo ciekawy pojedynek.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó