Więcej...

Czym jest Granular Convolver?

10.10.2018  | Paweł Pruski
Czym jest Granular Convolver?

Niewielkie urządzenie bazujące na syntezie granularnej, stworzone przez jednego z najzdolniejszych inżynierów zajmujących się budową syntezatorów. Tak w skrócie można określić Granular Convolver.

W październikowym wydaniu EiS możecie przeczytać o najciekawszych programowych syntezatorach granularnych, a tymczasem kolejna propozycja na liście konstrukcji hardware'owych - z okazji 20-lecia działalności Red Bull Music Academy przygotowany został Granular Convolver.

 

 

Urządzenie pozwala na nagrywanie dźwięków i dzielenie ich na małe partie (granulat). Dzięki 20 slotom zapisu i możliwości zmiany rozmiaru granulatu oraz punktów startowych, możemy tworzyć różne kombinacje, dalekie w swych relulatachach od dźwięku bazowego. Urządzenie ma łączyć w sobie ducha eksperymentu, mobilności oraz wykorzystania techniki field recordingu.

Za Granular Convolver odpowiedzialnych jest trzech inżynierów: Hohnerlein, Rest oraz Takahashi. Szczególnie ostatnie z nazwisk jest niezwykle istotne. Jak wiadomo Tatsuya Takahashi był jednym z najzdolniejszych inżynierów firmy Korg (odpowiedzialny m.in. za Monologue). Obecnie współpracuje przy wielu ciekawych inicjatywach, jednym z nich jest projekt dla Red Bull Music Academy.