Więcej...

FALCON1 i DJ Kebs przedstawiają "Elementarz"

12.10.2018  | Piotr Lenartowicz
FALCON1 i DJ Kebs przedstawiają "Elementarz"

Paweł "FALCON1" Falkiewicz oraz Wojciech "DJ Kebs" Męclewski to osoby, których fanom polskiego rapu specjalnie przedstawiać nie trzeba. DJ-e znani z takich formacji jak JWP czy HIFI Banda od 5 lat prowadzą również szkołę Spinlab, w której kształcą kolejnych adeptów gramofonowego rzemiosła. I właśnie między innymi w kategoriach edukacyjnych możemy rozpatrywać ich najnowszą inicjatywę, czyli specjalny miks pt. "Elementarz".

- "Elementarz" to historia o samplach, które ukształtowały polski Hip-Hop - napisał na swoim profilu FALCON1 - Nagrywając ten mix, chcieliśmy oddać hołd zarówno twórcom sampli, jak i producentom, którzy je znaleźli i obrócili w coś nowego. (...) Dokonaliśmy selekcji najważniejszych dla nas sampli z polskich rap klasyków z pionierskich lat, po czym zebraliśmy i zmiksowaliśmy je w całość. Naszym głównym założeniem było opowiedzenie historii o początkach polskiego Hip-Hopu, stąd mix ma zdecydowanie bardziej formę słuchowiska.

Z pewnością niejeden raz podczas słuchania tego miksu uśmiechniecie się pod nosem, bo chłopaki dokopali się do brzmień, które "zbudowały" ogromną liczbę rodzimych rap klasyków. Jakiś czas temu spotkaliśmy się z oboma artystami w prowadzonej przez nich szkole Spinlab i poza wieloma innymi zagadnieniami spytaliśmy o to co konstytuuje dobrego DJ-a. W ten sposób odpowiedział nam DJ Kebs - Przede wszystkim zajawka - ktoś musi sam z siebie chcieć poszerzać swoje muzyczne horyzonty. To go pcha do tego, żeby się tym dzielić - wydaje się nam, że te słowa doskonale oddają genezę powstania "Elementarza".

Sprawdzajcie miks "Elementarz" oraz naszą rozmowę z chłopakami m.in. o ich działalności w ramach szkoły Spinlab.