Więcej...

Kolejna edycja Canti Spazializzati we Wrocławiu

25.10.2018  | Piotr Lenartowicz
Kolejna edycja Canti Spazializzati we Wrocławiu fot. https://www.facebook.com/CantiIlluminati

Canti Spazializzati to cykl warsztatowo-koncertowy poświęcony teoriom i praktykom muzyki eksperymentalnej skupionym na koncepcjach uprzestrzenniania / spatlializacji kompozycji dźwiękowych, osadzony w wielokanałowych systemach nagłośnieniowych. 

Wydarzenie jest kontynuacją idei Canti Illuminati Festivalu skupionego na prezentacji nowych zjawisk w muzyce elektronicznej oraz wrocławskiej tradycji kwadrofonicznej (prezentowanej w rozbudowanym programie podczas 14. edycji Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival). Czego możemy spodziewać się po czwartej edycji Canti Spazializzati?

Wrocławska PROZA podczas Canti Spazializzati #2 (fot. https://www.facebook.com/CantiIlluminati)

Czwarta edycja to nasza pierwsza wizyta w Sali Kameralnej wrocławskiego Impartu i próba użycia okrofonicznego systemu nagłośnieniowego mówi organizujące całe wydarzenie Daniel Brożek. W programie znajdziemy występu wielu interesujących artystów Debiut duetu _ - _ - _, stawiających odważne kroki młodych wrocławskich DJ-ek i DJ-ów w autorskiej formie wizualno-dźwiękowej. Ponadto, goście z Krakowa - również duet MUKA, czyli wschodząca gwiazda oficyn Mik.Musik. i Audile Snow. Do tego przedstawiciele wrocławskiej sceny konceptualnej post-improwizacji - Michał Biel i Michał Sember - przygotują nowe utwory elektroakustyczne, oparte nie tylko na technikach spatializacji, ale i niecodziennych użyciach instrumentów akustycznych – dodaje Daniel Brożek, który jakiś czas temu w naszej rozmowie mówił, że w swojej działalności skupia się głównie na przekraczaniu naszych nawyków słuchowych. Nadchodząca edycja Canti Spazializzati to kolejny dowód na to, że jest on wierny temu założeniu a my możemy być z tego faktu jedynie zadowoleni.

Wydarzenie odbędzie się już 24 listopada w Sali Kameralnej wrocławskiego Impartu. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.