Podstawy Abletona z LOAA

09.11.2018 
Podstawy Abletona z LOAA

Właśnie wystartował cykl tutoriali prowadzonych przez Dominika Gomeza, czyli LOAA a więc producenta związanego z ekipą NNJL, który ma na koncie współprace z najlepszymi raperami w kraju. Sprawdźcie jak to wygląda.

- Z pierwszego odcinka cyklu dowiecie się jakie jest zastosowanie wszystkich "dziwnych" symboli, które zauważyć można na głównym pasku na górze interfejsu Abletona - powiedział nam LOAA - Omawiam po kolei najważniejsze kontrolki w całym programie, by wkrótce przejść do tworzenia naszego pierwszego utworu - dodaje producent. Jak mówi już od jakiegoś czasu spotykał się z wieloma pytaniami dot. pracy w Abletonie dlatego też zdecydował się na stworzenie materiałów w których pokaże w jaki sposób skutecznie poruszać się po tym programie - W internecie ciągle jest ograniczona liczba darmowych tutoriali z Abletona w języku polskim. Chciałem odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i pokazać potencjalnym, nowym producentom czym jest ten DAW - podsumowuje.

LOAA to absolwent Red Bull Music Academy 2016 w Montrealu, tworzący wspólnie z Gedzem kolektyw producencki 808Bros. Dominik wspomagał również rapera przy pracy nad świetnym "247365", który pokazał jak może a nawet powinien brzmieć nowoczesny rap w naszym kraju. Ostatnio jego produkcje pojawiły się m.in. na albumie Otsochodzi "Nowy Kolor" (kawałek "AHA" z Pezetem) oraz kompilacji Flirtini "Heartbreaks & Promises 4" (utwór "Płynę" w którym wokalnie udziela się Gverilla).

Kolejne odcinki serii tutoriali z Abletona będą ukazywać się na kanale NNJL. Nasz serwis jest partnerem cyklu.

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó