Jak Behringer Neutron sprawdza się w setupie?

06.01.2019 
Jak Behringer Neutron sprawdza się w setupie? fot. Mai Tran

Nie tak dawno prezentowaliśmy bardzo ciekawy kanał na platformie YouTube o nazwie Hicut Cake. Możecie znaleźć tam wiele interesujących materiałów z których dowiecie się w jaki sposób sprawdzają się najpopularniejsze sprzęty do produkcji muzyki. Pomysłodawca cyklu Tomasz Robaczewski właśnie umieścił nowy film w którym testuje instrument Behringer Neutron.

Jak wiemy Neutron do parafoniczny syntezator w formie modułu, o całkowicie analogowym torze sygnałowym, z odtworzeniem klasycznego VCO. Zarówno jego cena jak i idące z nią w parze możliwości instrumentu sprawiają, że znalazł on wielu gorących entuzjastów. Jak się okazuje jednym z nich stał się właśnie prowadzący kanał oraz stronę Hicut Cake, Tomasz Robaczewski - Dobra, nie byłem w stanie już wytrzymać i kupiłem w końcu Behringera Neutrona. Muszę przyznać, że to całkiem solidny instrument. Jego oscylatory i filtry brzmią naprawdę spoko, ma patchbay, w którym można się radośnie pogubić i całkiem fajny analogowy delay na pokładzie. Każdy nowy instrument staram się sprawdzić w boju, czyli w setupie i Neutron zdał ten test na piątkę.

Na powyższym filmie możecie zobaczyć jak Behringer Neutron sprawdził się w otoczeniu instrumentów oraz urządzeń takich jak Roland Boutique JU-06, Teenage Enginnering PO-32 Tonic, Arturia Keystep, Empress Reverb oraz Zoom Livetrack L-12 mixer. - Behringer odgrywa tutaj prostą sekwencję, która jest podawana mu przez midi. To zwykły pasaż molowy. Używam tu dwóch oscylatorów z czego drugi jest ustawiony w „hard sync mode”. Ponadto drugi oscylator jest modulowany poprzez patchbay przez moduł sample and hold, co dodaje fajnego, nieprzewidywalnego efektu całości. Filtr ustawiony jest w pozycji „notch” i do tego wszystkiego jest modulowany przez VCO1 CV out w patchbayu (port assign) - taką informacje znajdujemy w opisie. 

rys. Mai Tran (https://hicutcake.live)

Jak już pisaliśmy wcześnie na kanale Hicut Cake znajdziecie szereg „przepisów” na ciekawe setupy sprzętowe dzięki którym można osiągnąć interesujące efekty. Będziemy starać się informować o najciekawszych konfiguracjach sprzętowych na naszej stronie. Poza samym kanałem YT, Tomasz Robaczewski prowadzi również bloga na którym znajdziecie jeszcze więcej informacji na temat prezentowanych przez niego "przepisów" - https://hicutcake.live

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann NDH 30 Black Edition - studyjne słuchawki
Focusrite Scarlett Solo 4th Gen - interfejs USB
Electro-Voice EVERSE 8 - akumulatorowy system głośnikowy
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó