Więcej...

SoundCloud umożliwia dystrybucje utworów do Apple Music i Spotify

06.03.2019 
SoundCloud umożliwia dystrybucje utworów do Apple Music i Spotify

Niejeden postawił już na serwisie SoundCloud przysłowiowy "krzyżyk", tymczasem włodarze tej platformy nie składają broni i podejmują wyzwanie rzucone przez konkurencje. Użytkownicy Pro oraz Pro Unlimited mają teraz możliwość dystrybucji swoich utworów na największych platformach streamingowych właśnie za pośrednictwem SoundCloud'a.

Wspominana możliwość zarezerwowana jest dla użytkowników, którzy posiadają lub zdecydują się wykupić subskrypcje Pro (63 EUR / 1 rok) lub Pro Unlimited (99 EUR / 1 rok). Jak informowaliśmy już wcześniej użytkownicy SoundCloud mogą zarabiać na swojej muzyce, więc w połączeniu z możliwością umieszczenia utworów na Apple Music, Spotify czy Amazon Music mamy do czynienia z naprawdę interesującą ofertą dla niezależnych twórców.

Co ważne, decydując się na dystrybucje naszych utworów za pośrednictwem platformy SoundCloud zachowujemy do nich wszystkie prawa oraz nie musimy dzielić się ewentualnym zyskiem z odtworzeń w serwisach streamingowych. Wyraźnie widać więc, że szefostwu SoundCloud zależy przede wszystkim na tym aby zgromadzić jak największą liczbę płatnych subskrybentów. - Możliwość dystrybucji muzyki w innych serwisach jest dopełnieniem programu SoundCloud Premier w zakresie monetyzacji swojej twórczości przez młodych artystów - mówił Kerry Trainor, CEO SoundCloud w rozmowie z magazynem Forbes - Twórca może zatem bardzo szybko umieścić swój utwór na naszej platformie, praktycznie od razu czerpać z tego zyski oraz dodatkowo ma możliwość wyeksponowania swoich kawałków w innych serwisach streamingowych. Mówiąc wprost pozwoli to mu zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy - dodaje.