Więcej...

Warsztaty Oramics Sound Lab: how to synth?

14.03.2019 
Warsztaty Oramics Sound Lab: how to synth?

Już 23 marca we wrocławskiej Recepcji będą miały miejsce warsztaty Oramics Sound Lab: how to synth? Będą to warsztaty wprowadzające do teorii dźwięku jako wibracji i sygnału, jego charakterystyki oraz komponentów syntezatora, a także sposobów korzystania z podstawowego hard-ware setupu (mikser, głośniki, syntezatory).

Wydarzenie organizowane jest przez kolektyw Oramics a więc inicjatywę wspierającą kobiety, osoby niebinarne i queerowe na scenie muzyki elektronicznej. O idei przyświecającej temu projektowi jakiś czas temu na naszych łamach opowiadała Justyna Banaszczyk (FOQL) - Chcemy, po pierwsze, dawać dobre przykłady kobiet, które tworzą wspaniałą muzykę elektroniczną, a po drugie - zacząć organizować warsztaty, aby ośmielić młodsze od nas dziewczyny. Syntezatory czy soft to nie są rzeczy, które powinny być nacechowane płciowo - jak widać wypowiedziane wtedy słowa udało wprowadzić się w czyn i 23 marca odbędą się kolejne warsztaty spod szyldu Oramics.

Podczas Oramics Sound Lab: DIY synth uczestnicy tworzyli swoje własne instrumenty (fot. https://www.facebook.com/oramics)

Warsztaty poprowadzi Zosia Hołubowska (Mala Herba), producentka i performerka, która właśnie kończy doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu oraz studiuje zaawansowaną muzykę elektroniczną na Królewskim Konserwatorium w Hadze. - Prowadziłam warsztaty w wielu krajach Europy i Australii. Uczę tego jak zacząć eksperymentować z muzyką elektroniczną, podstaw syntezy dźwięku oraz pracy z Abletonem - powiedziała nam artystka. - Kocham prowadzić warsztaty, to podstawa mojej pracy artystycznej, bo traktuję je jako okazję do nauki, wymiany doświadczeń i tworzenia takich bezpieczniejszych przestrzeni. Zawsze sama się dużo uczę od uczestniczek i uczestników, za każdym razem mnie zaskakują i pokazują co jeszcze można by zrobić nawet z bardzo prostym setupem - dodaje.

Czego dokładnie będziemy mogli nauczyć się na Oramics Sound Lab: how to synth? - Zaczniemy od podstaw. Omówię poszczególne części syntezatora, posłuchamy wspólnie różnych form fal, tego jaki efekt mają filtry oraz praca z envelope. Zawsze staram się aby połowa warsztatu była "interaktywną biblioteką", gdzie każda uczestniczka i uczestnik może do woli eksperymentować ze sprzętem, który dla wielu jest nieosiągalny - mówi Zosia Hołubowska i dodaje - Staram się przedstawić wszystko w uporządkowany sposób, aby ten syntezator przestał być nieprzystępną zagadką a stał się narzędziem badania całego kosmosu dźwięków.

Zapisy: recepcja@strefakultury.pl

Więcej szczegółów TUTAJ.