Więcej...

HertzRider - nowa wtyczka PSPaudioware

10.04.2019 
HertzRider - nowa wtyczka PSPaudioware

Jeśli nie liczyć procesorów typu delay, firma PSPaudioware nigdy nie tworzyła wtyczek, które pełniłyby rolę narzędzi kreatywnych – głównie były to pluginy do korekcji, kompresji, ograniczania i wytwarzania pogłosu.

Teraz, gdy w jej ofercie pojawiło się szereg modułów dla systemu Voltage Modular, widać wyraźnie, że programiści PSP zaczynają brać pod uwagę możliwość poszerzenia kręgu swoich zainteresowań. HertzRider jest tego bardzo dobrym przykładem. Zadaniem tej wtyczki jest bowiem odstrajanie przetwarzanego dźwięku o wskazaną częstotliwość, dzięki czemu możemy go wprowadzić w obszar, w którym królują tony nieharmoniczne. Jeśli owo odstrajanie poprzemy modulacją częstotliwości, to otwierają się przed nami zupełnie nowe perspektywy w zakresie sound designu.

Jest tu kilka elementów, które pojawiły się już wcześniej (m.in. w rewelacyjnym StompDelay), w tym opcja Spread, pozwalająca na modyfikację rozkładu LFO w odniesieniu do obu modułów odstrojenia. Zakres częstotliwości tych ostatnich sięga do 10 kHz, zatem procesor może też działać jako modulator FM.
HertzRider kosztuje 49 USD.

www.pspaudioware.com