Więcej...

Delptronics - LDB-2e „Little Drummer Boy”

11.08.2019  | Michał Gałczewski vel Tweak
Delptronics - LDB-2e „Little Drummer Boy” fot. https://youtu.be/fGxaA1dHpoU

Perkusyjny moduł  LDB-2e „Little Drummer Boy” wyróżnia się małym formatem i wyjątkową liczbą dostępnych głosów; mieści aż osiem głosów w 6HP!

LDB-2e to aktualizacja popularnego modułu LDB-1e. Zawiera indywidualne regulatory głośności i gniazda wyjściowe dla każdego z dostępnych instrumentów. Generowane dźwięki są też nieco inne od poprzednika. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dokupienia ekspandera dla LDB-2e; moduł rozszerzający LDB-2x jest całkowicie nowy i zapewnia kontrolę za pomocą pokrętła i sygnału CV nad parametrami Pitch każdego dźwięku oraz Decay dla Kick’a i Open Hi-hat'a. Moduł wykorzystuje całkowicie analogowe podzespoły.

Celem Delptronics było odtworzenie ciepłych dźwięków klasycznych analogowych automatów perkusyjnych lat 80-tych, takich jak Roland TR-606 i TR-808. Moduł LDB-2e wytwarza bardzo podobny dźwięk do klasyków, na których jest wzorowany. 8-głosowa polifonia sprawia, iż wszystkie instrumenty mogą wybrzmiewać jednocześnie. Moduł LDB-2e wraz z ekspanderem stanowią bardzo bogate źródło dźwięku dla systemu Eurorack. Dzięki możliwości osobnego wysyłania sygnałów można łatwo połączyć go z dostępnymi efektami i poddać modulacjom. Łączny rozmiar obydwu urządzeń to jedynie 12HP. Na rynku wtórnym koszt LDB-2e to kwota nie przekraczająca 200€, natomiast za ekspander LDB-2x trzeba zapłacić około 100€. Mały rozmiar, przystępna cena oraz liczba dostępnych głosów powoduje, że jest to interesująca propozycja na rynku modułów perkusyjnych.