Rozpoczął się preorder Behringera RD-8

14.08.2019  | Paweł Pruski
Rozpoczął się preorder Behringera RD-8

RD-8 jest klonem kultowej maszyny perkusyjnej Roland TR-808. Po licznych zapowiedziach oraz prezentacjach właśnie rozpoczął się preorder.

Chyba każdy producent tworzący w obrębie muzyki klubowej, hip-hopu, czy też innej bitowej elektroniki zna brzmienie instrumentu Roland TR-808. Jak dotąd powstało wiele innych maszyn nawiązujących do jego brzmienia (o niezliczonej ilości wtyczek nie wspominając). Sam oryginał co jakiś czas pojawia się na różnych serwisach aukcyjnych, jednak jego cena potrafi skutecznie odstraszyć nawet najbardziej zagorzałego fana jego brzmienia (okolice 10 tys. zł). Nic więc dziwnego, że po zapowiedziach Behringera wiele osób z niecierpliwością oczekiwało pierwszych efektów prac nad RD-8.

Wczoraj wraz z informacją o preorderze pojawiła się również cena urządzenia, która wynosić będzie 299 EUR. W stosunku do oryginału jest około 10 razy tańszy i nie ustępuje mu możliwościami. Również opiera się na analogowym silniku, posiada dokładnie odwzorowany workflow oryginału oraz dodatkowo został wsparty kilkoma nowymi funkcjami. 

Strona producenta TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó