Roland Zenbeats - darmowa aplikacja do tworzenia muzyki

22.09.2019 
Roland Zenbeats - darmowa aplikacja do tworzenia muzyki fot. https://www.roland.com/us/products/zenbeats/

Firma Roland wypuściła właśnie na rynek swój nowy produkt, czyli bezpłatną aplikację do tworzenia muzyki o nazwie Zenbeats. Oprogramowanie jest kompatybilne z największymi systemami operacyjnymi i oferuje szereg interesujących możliwości.

Aplikacja Roland Zenbeats spokojnie mogłaby znaleźć się w naszym cyklu Mobilny Producent, gdzie rozkładamy na czynniki pierwsze narzędzia doskonale sprawdzające się "w drodze". Jako aplikacja mobilna już na wstępie spełnia ku temu wymagane warunki, ale co istotne naszą uwagę przykuły również oferowane przez nią możliwości. Zenbeats zostało oparte na popularnym oprogramowaniu od Open Labs, czyli Stagelight. Wcześniej w tym roku Roland wchłonął niewielką markę i właśnie teraz możemy obserwować pierwsze efekty tego faktu.

Aplikacja dostępna jest w trzech wariantach: darmowym, Unlock oraz Ultimate. W tej pierwszej opcji mamy do dyspozycji m.in. 9 wirtualnych instrumentów oraz 4 efekty. Wersja Unlock (14,99$ na urządzenia mobilne, 49,99$ wersja desktop) to już 23 instrumenty VST, 500MB sampli, odblokowane opcje miksu, a także możliwość exportu poszczególnych ścieżek nowego utworu. Rzecz jasna najdroższym wariantem jest wersja Ultimate za którą trzeba zapłacić niecałe 150$, a w zamian za to otrzymujemy wszystko co dobre z wersji niższych oraz dodatkowe paczki presetów, loopów czy sampli.

(fot. https://www.roland.com/us/products/zenbeats/)

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu aplikacji trudno przypuszczać, że mogą one całkowicie zastąpić programy takie jak Ableton Live, Cockos Reaper czy inny DAW, jednak rola swego rodzaju "szkicownika" również bywa nie do przecenienia. Warto rozważyć to tym bardziej, że przez ograniczony czas najwyższa wersja Roland Zenbeats dostępna jest już za 99$.

Więcej informacji TUTAJ.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó