Reason 11 - wystartowała oficjalna sprzedaż

25.09.2019  | Paweł Pruski
Reason 11 - wystartowała oficjalna sprzedaż

Po wcześniejszych zapowiedziach rozpoczęła się sprzedaż najnowszej odsłony programu Reason. Główna nowość to możliwość uruchomienia jako wtyczki VST.

Po wcześniejszych zapowiedziach oraz beta testach (pisaliśmy o tym tutaj - Nadchodzi Reason 11!) rozpoczęła się sprzedaż Reason 11. Przypominamy, że główną nowością jest możliwość korzystania z programu jako pluginu VST. Innymi słowy, jeśli korzystamy np. z Ableton Live, Protools, czy Cubase możemy uruchomić Reason Rack jako wtyczkę. Dzięki temu efekty oraz instrumenty mogą być traktowane jako przydatne narzędzia, bez konieczności traktowania Reasona jako podstawowego programu DAW. W poprzednich wersjach nie mieliśmy takiej możliwości, a jedyną drogą był protokół ReWire. Podobnie jak w poprzednich wersjach możemy zakupić jedną z trzech wersji, które różnią się głównie ilością dostępnych narzędzi.

Oczywiście każda z powyższych wersji różni się cenowo:

Użytkownicy poprzednich wersji mogą oczywiście je zaktualizować - kalkulacje cenowe tworzone są indywidualnie (po zalogowaniu) w oparciu o posiadaną wersję. Dla przykładu cena aktualizacji z wersji 10 do 11 (Suite) to koszt około 250 EUR. Warto? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Jeśli jesteśmy przekonani, że będziemy korzystać z najnowszej funkcjonalności, to tak. Jeśli mamy wątpliwości, czy wariant VST jest nam potrzebny, wtedy aktualizacja może być mało kusząca. Warto również wspomnieć o rebrandingu marki. Od teraz firma nie nazywa się już Propellerheads, a Reason Studios.

Strona producenta: https://www.reasonstudios.com

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó