Znane i lubiane - TC Electronic Hall of Fame 2

14.10.2019  | Paweł Pruski
Znane i lubiane - TC Electronic Hall of Fame 2

Jeśli szukacie efektu, który jest dobrym kompromisem ceny, jakości i wyposażony został w szczyptę nowych technologii - Hall of Fame 2 jest warty rozważenia.

Ostatnio opisywaliśmy ciekawe połączenie reverbu oraz delaya (Collider Delay + Reverb). Należy jednak pamiętać, że w przypadku efektów nie warto ograniczać się wyłącznie do najnowszych propozycji. Dobrym przykładem może być reverb firmy TC Electronic - Hall of Fame 2

Po pierwsze - efekt jest stereofoniczny. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby użyć go w połączeniu z syntezatorem. Po drugie - na pokładzie Hall of Fame znajdziemy osiem fabrycznych ustawień: Room, Hall, Spring, Plate, Church, Shim, Mod, LoFi oraz trzy sloty TonePrint. Właśnie ostatnie trzy pozycje są obiecaną szczyptą technologii. Korzystając z przewodu USB efekt możemy podpiąć do komputera i za pomocą dedykowanego oprogramowania samodzielnie przygotować trzy presety.

Kolejną innowacją jest MASH. W praktyce oznacza to wielofunkcyjność standardowego przycisku bypass. Oprócz tradycyjnej funkcji on/off jest zdolny do rozpoznawania nacisku do 10kg, dzięki czemu dostarcza informacji do dodatkowej modulacji parametru uruchomionego presetu. W praktyce wciśnięcie i przytrzymanie przycisku uruchamia funkcję MASH, modulującej przypisany jej parametr, np. nasycenie efektu w sygnale, szybkość modulacji bądź głośność, a działanie MASH sygnalizuje dioda umieszczona w górnej części urządzenia. Innymi słowy otrzymujemy wbudowany express pedal.

Cena efektu to około 480 zł.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó