Kwasowy syntezator, czyli Behringer zapowiada klona TB-303

06.11.2019  | Paweł Pruski
Kwasowy syntezator, czyli Behringer zapowiada klona TB-303

Dźwięk TB-303 jest tak charakterystyczny, że przeciętnemu producentowi wystarczy sekunda na jego rozpoznanie. Świadomy tego potencjału Behringer, zapowiedział właśnie klona klasycznego "303".

Historia Rolanda TB-303 bez wątpienia jest ważną częścią historii całej muzyki elektronicznej. Co ciekawe w dniu premiery mało kto przewidywał tak zawrotną karierę temu syntezatorowi - został on stworzony jako dodatek do maszyny perkusyjnej (TR-606), jednak bardzo szybko z stał się pierwszoplanowym zawodnikiem drużyny sprzętów ze stajni Rolanda. Dzięki niepowtarzalnemu brzmieniu szybko stał się obiektem westchnień wielu producentów. Mało tego! Bezpośrednio przyczynił się do powstania nowych gatunków muzycznych, jak np. acid house. Tymczasem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że o wspomnianym brzmieniu znowu zrobi się głośno. Behringer właśnie opublikował film z którego prawie na pewno wynika, że przyszła pora na klon popularnego "303".

Powyższy wniosek oparty jest o kilka charakterystycznych elementów. Po pierwsze jest to oczywiście brzmienie pojawiające się w tle filmu. Po drugie charakterystyczny uśmiech będący jednym ze znaków rozpoznawczych "acidowej" społeczności. Z filmiku możemy się również dowiedzieć kiedy nastąpi premiera nowego urządzenia. Rozwiązując dość proste równanie otrzymujemy wynik wskazujący, że będzie to w piątek 8 listopada 2019.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó