Nowy sekwencer dla Organelle

18.11.2019  | Paweł Pruski
Nowy sekwencer dla Organelle

XY Sekwencer to jeden z pierwszych patchy, przygotowanych przez Critter  & Guitari, po gruntownej aktualizacji urządzenia.

Kilka miesięcy temu firma Critter & Guitari przeprowadziła aktualizację swojego flagowego urządzenia - Organelle. Odświeżony został wygląd, dodano nowe podzespoły, zwiększono moc obliczeniową urządzenia - pisaliśmy o tym jak porównujemy Organelle vs. Organelle M. Jak nietrudno było się domyśleć, stopniowo zaczynają pojawiać się kolejne patche, wprowadzające zupełnie nową funkcjonalność urządzenia. Tym razem zaproponowano dwuwymiarowy sekwencer.

Dzięki temu, że sekwencje poruszają się w dwóch wymiarach pozwalają na tworzenie dość unikatowych schematów. Głowice uruchamiają dźwięki znajdujące się w danym momencie na osi X oraz Y. Oczywiście możemy również modyfikować ruch głowic, dzięki czemu unikniemy linearnej powtarzalności. Docelowo sekwencje mogą być wysyłane do zewnętrznych urządzeń (w postaci komunikatów MIDI), lub też wewnątrz Organelle (możemy zastosować ORAC).

Opisany patch stworzony został przez Critter & Guitari, jednakże warto przypomnieć, że baza dostępnych patchy uzupełniana jest sukcesywnie o propozycje różnych użytkowników. W konsekwencji do dyspozycji mamy kilkadziesiąt gotowych modułów.

Strona producenta: https://www.critterandguitari.com

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó