OP-Z + Android

09.12.2019  | Paweł Pruski
OP-Z + Android

Teenage Engineering wprowadza do Google Play aplikację współpracującą z OP-Z. Posiadacze urządzeń z systemem Android mogą korzystać z wszystkich funkcji urządzenia.

Teenage Engineering OP-Z jest autonomicznym urządzeniem - do jego obsługi nie potrzebujemy żadnego dodatkowego kontrolera, wyświetlacza itp. Faktem jest jednak, że sam brak konieczności nie oznacza, że jest to najbardziej wygodna metoda obsługi. Jego twórcy dołożyli ogromnych starań, aby architektura urządzenia była przejrzysta i wystarczająca do pracy wyłącznie z OP-Z, jak jednak wiemy instrument współpracuje również z urządzeniami z systemem iOS. W tej konfiguracji otrzymujemy wizualną reprezentację wszystkich parametrów, ich aktualnych ustawień oraz trybów w jakim aktualnie jesteśmy. Trudno zaprzeczyć, że takie wsparcie jest czymś nieistotnym (szczególnie w początkowej fazie pracy z urządzeniem). Tak jak zostało wspomniane do tej pory OP-Z współpracowało wyłącznie z iPadami, czy iPhone’ami - jednak kilka dni temu twórcy udostępnili aplikację pracującą w środowisku Android. Do tej pory wielu potencjalnych użytkowników zniechęciło się do zakupu ponieważ nie dysponowali np. iPhonem. W tym momencie również oni mogą cieszyć się pełną funkcjonalnością OP-Z realizowaną ze wsparciem aplikacji z środowiska Android.

Warto również podkreślić, że oprócz trybu stricte muzycznego OP-Z pozwala również na tworzenie prostych wizualizacji, co niewątpliwie jest kolejnym argumentem za Androidową aplikacją.

Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó