Arturia KeyStep Pro

15.01.2020  | Paweł Pruski
Arturia KeyStep Pro

KeyStep oraz BeatStep są jednymi z najpopularniejszych kontrolerów MIDI. Właśnie poznaliśmy następcę pierwszego z wymienionych, firma Arturia zaprezentowała KeyStep Pro.

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że zmieniły się gabaryty urządzenia, ale nie bez powodu - nowy model to cała masa nowych możliwości. Po pierwsze sekcja sekwencera zbliżona jest do tej z jaką mamy do czynienia w BeatStep Pro. Do dyspozycji mamy cztery niezależnie ślady (polifoniczne), co znajduje swoje przełożenie w bardziej kompleksowym sterowaniu wybranych instrumentów, czy też oprogramowania. Architektura urządzenia uwzględnia również sekcję pokręteł, padów oraz dwa panele dotykowe. Funkcja sekwencera pozwala na generowanie standardowych sekwencji, sekwencji perkusyjny lub arpeggiator (w zależności od wybranej ścieżki). Interesujące jest również łączenie ze sobą patternów (funkcja chain) pozwalająca na tworzenie bardziej zaawansowanych struktur (np. na "aranżacja" utworu).

Kolejną zaletą Arturia KeyStep Pro jest ilość wyjść typu CV/Gate, co z pewnością ucieszy wszystkich posiadaczy systemów typu Eurorack, czy też hardwarowych syntezatorów. Urządzenie może być prawdziwym motorem napędowym systemu. Oczywiście oprócz sterowania napięciowego do dyspozycji mamy również MIDI oraz USB.

Urządzenie zostało wycenione na 399 €. Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó