Launchpad Pro MK3 - nowa wersja kontrolera MIDI od Novation

20.01.2020  | Paweł Pruski
Launchpad Pro MK3 - nowa wersja kontrolera MIDI od Novation

Jeden z flagowych produktów firmy Novation, kontroler MIDI Launchpad doczekał się właśnie najnowszej wersji. Oto Launchpad Pro MK3.

Jeśli szukacie kontrolera MIDI, który pozwoli Wam usprawnić pracę z programem Ableton Live - jedną z propozycji, którą warto rozważyć jest Launchpad. Od momentu powstania, konsekwentnie rozwijana jest jego podstawowa filozofia opierająca się na wielofunkcyjnym wykorzystaniu siatki padów. Dzięki szeregowi autorskich rozwiązań wspomniane pady zastępują, pokrętła suwaki i potrafią z sukcesem pomagać w sterowaniu instrumentami oraz efektami. Co ciekawe, nawet pojawienie się dedykowanego kontrolera Push 1 oraz 2, nie podcięło skrzydeł Novation, które właśnie zaprezentowało najnowszą odsłonę kontrolera.

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że charakterystyczne okrągłe przyciski otaczające siatkę padów zastąpione zostały przez te przypominające rozwiązanie z Push. Oczywiście na wyglądzie nie koniec. Znajdujące się dookoła przyciski otrzymały dodatkowy szereg funkcji usprawniających pracę z Abletonem. Jeśli dojdziemy do wniosku, że mamy własny pomysł na zaprogramowanie kontrolera - możemy skorzystać z działającego w przeglądarce edytora. Warto wspomnieć, że podobnie jak poprzednik (MK2) teraz również mamy możliwość użycia kontrolera w trybie standalone. W konsekwencji możemy sterować dowolnym sprzętowym syntezatorem, bez pośrednictwa komputera.

Cena: 250 EUR
Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó