Więcej...

Cykl warsztatowy Canti Spazializzati Sound Lab 2020 we Wrocławiu

17.02.2020 
Cykl warsztatowy Canti Spazializzati Sound Lab 2020 we Wrocławiu fot. https://www.facebook.com/CantiIlluminati

Canti Spazializzati to prowadzony we Wrocławiu od 2018 roku cykl warsztatowo-koncertowy poświęcony teoriom i praktykom muzyki eksperymentalnej skupionym na koncepcjach uprzestrzenniania kompozycji dźwiękowych stworzonych dla wielokanałowego nagłośnienia. Na rok 2020 przygotowano cykl spotkań warsztatowych mających na celu zdobycie i utrwalenie umiejętności praktycznych z dziedziny eksperymentu dźwiękowego.

Bazując na wiedzy, którą uczestnicy wydarzeń spod szyldu Canti Spazializzati zdobywali w roku 2019, zaplanowano sięgnąć po bardziej zaawansowane narzędzia - zarówno w domenie cyfrowej (środowisko kompozytorskie i język programowania Max/Msp), jak i przetwarzaniu sygnałów analogowych umożliwiających rozbudowywanie kompozycji i instalacji dźwiękowych o element interakcji ze środowiskiem zewnętrznym. Podczas czterech spotkań warsztatowych organizatorzy skupią się nie tylko na zdobywaniu nowych umiejętności twórczych, ale i procesie grupowej pracy projektowej. Pod okiem zaproszonych tutorów uczestnicy warsztatów będą mieli okazję pracować nad projektami i realizacją dwóch kompozycji/instalacji dźwiękowych, które zaprezentujemy publicznie podczas jesiennej i zimowej edycji koncertów Canti Spazializzati.

Ramowy plan warsztatów:

29.02.2020-01.03.2020 - Środowisko kompozytorskie Max/MSP

28-29.03.2020 - Techniki DIY modelowania interaktywności utworu dźwiękowego - EEG, MIDI-to-analog

25-26.04.2020 - Nagrania terenowe jako narzędzie eksperymentu dźwiękowego

maj / październik 2020 - spotkania z tutorami w trybie pracy projektowej

Zespół wykładowców i tutorów: Beniamin Głuszek, Paweł Romańczuk, Katarzyna Szczerba, Piotr Bednarczyk, Daniel Brożek

Zapisy:
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: cantispazializzati@fundacjapozytywka.org.pl

W treści wiadomości prosimy o opisanie swojego doświadczenia związanego z muzyką oraz motywacji do uczestnictwa w warsztatach. Warsztaty tylko dla osób pełnoletnich.

Zapisy przyjmowane są do dnia 20.02.2020