Więcej...

Wirtualna wersja OB-Xa

20.05.2020 
Wirtualna wersja OB-Xa

Początki Arturii związane były z cyfrowymi replikami syntezatorów. Do portfolio wirtualnych instrumentów dołączył właśnie nowy instrument - OB-X V.

Osoby, który śledzą historię Arturii pamiętają, że początkowa działalność francuskiej firmy związana była z odwzorowaniem kultowych syntezatorów w postaci wirtualnych instrumentów. Później przyszła pora na hardware (kontrolery MIDI oraz syntezatory), a także autorskie VSTi np. Pigments. Ostatni produkt jest powrotem do początkowych fascynacji, i jest nim odtworzenie jednego z bardziej pożądanych syntezatorów OB-Xa (firmy Oberheim). Instrument, którego brzmienia stanowią jeden z trzonów muzyki lat 80-tych, pojawił się w postaci wtyczki VSTi.

Propozycja Arturii wiernie odwzorowuje zarówno wygląd, jak i architekturę brzmieniową pierwowzoru. Na pokładzie znajdziemy dwa oscylatory (z trzema przebiegami) generator szumu, oraz całą gamę modulacji. Podobnie jak w innych replikach Arturii, dodane zostały również funkcje niedostępne w pierwowzorze. Większość z nich umieszczona została w dwóch panelach. Pierwszym jest matryca modulacyjna pozwalająca na crossowanie wybranych parametrów syntezatora. Drugim (nazwanym "Functions") zawierającym dodatkowe modulacje, oraz sloty na efekty. Osoby rozważające zakup powinny zwrócić również uwagę na możliwość zakupu w pakiecie V Collection 7, który w chwili obecnej objęty jest specjalną promocyjną ceną. Instrument dostępny jest zarówno na PC jak i komputery Mac.

Cena: 149 EUR (w pakiecie  Collection 7 - 299 EUR)
Więcej informacji TUTAJ.