Odświeżone moduły od Mutable Instruments

01.06.2020  | Paweł Pruski
Odświeżone moduły od Mutable Instruments

Dla popularne moduły Mutable Instrument doczekały się odświeżenia. Wiadomość jest o tyle dobra, że wspomniana firma od dłuższego czasu nie prezentowała żadnych nowych produktów.

Odświeżenia doczekał się Ripples, analogowy czteropolowy filtr. Moduł jest jednym z częściej kupowanych filtrów w formacie Eurorack. Swoją popularność zawdzięcza ciekawemu brzmieniu oraz niewielkiemu rozmiarowi (8HP). Dzięki możliwości samooscylacji (w każdym z trybów) się Ripples wykorzystywany być może również jako oscylator. Względem starej wersji zmieniono wygląd oraz architekturę wizualną modułu, dopasowując go do nowej linii.

Drugi z modułów, który doczekał się nowej wersji to Shades - mixer oraz attenuator. Moduł pozwala na miksowanie ze sobą 3 sygnałów CV lub audio (z możliwością wzajemnego grupowania). Podobnie jak w poprzednim przypadku - odświeżony został design modułu. Ceny modułów to kolejno: Shades €99 i Ripples €169. Dla fanów modularów, opisane powyżej zmiany oznaczać mogą, że Mutable Instruments ponownie wraca do gry i być może w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się nowych modułów.

Więcej informacji TUTAJ.