Więcej...

Neural Mix pozwala wyizolować ścieżki instrumentów z utworu

19.06.2020 
Neural Mix pozwala wyizolować ścieżki instrumentów z utworu

Ile razy słyszeliśmy już, że dane urządzenie, instrument, czy wtyczka zrewolucjonizują rynek muzyczny? Podobne sformułowania pojawiają się w informacjach prasowych od producentów przynajmniej kilka razy w miesiącu, ale tym razem faktycznie możemy mieć do czynienia z wydarzeniem przełomowym. Aplikacja Algoriddim djay została właśnie wzbogacona o opcje Neural Mix, która wygląda więcej niż obiecująco.

Przechodząc od razu do konkretów opcja Neural Mix pozwala wyizolować z utworu poszczególne ścieżki. Za pośrednictwem bardzo prostego interfejsu (wystarczy poruszyć danym suwakiem) możemy więc sprawić, że słychać będzie jedynie bębny, inne instrumenty, lub wokal. Jak sama nazwa wskazuje aplikacja Algoriddim djay przeznaczona jest dla DJ-ów i z pewnością osoby zajmujące się tą profesją przyznają, że taka opcja da zupełnie nowe możliwości miksowania ze sobą utworów, albo tworzenia mashup'ów na żywo.

Utwory, które ze sobą miksujemy pobierane są z największych serwisów streamingowych, a więc Spotify (możliwość wygasa 1 lipca), Tidal, SoundCloud, czy Beatport. Aplikacja Algoriddim djay przeznaczona jest dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS i możecie pobrać ją za darmo z Apple App Store. Jeżeli jednak chcecie korzystać z pełnej funkcjonalności narzędzia (w tym funkcji Neural Mix) trzeba wykupić opcje Pro (5$ za miesiąc, lub niecałe 40$ za rok). Możliwy jest również bezpłatny 7-dniowy trial, więc możecie dokładnie sprawdzić, czy aplikacja spełnia wasze oczekiwania.

Więcej informacji TUTAJ.