Nowość firmy Zoom - H8

06.07.2020  | Paweł Pruski
Nowość firmy Zoom - H8

Kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych rejestratorów to przekraczanie kolejnych granic. Zwiększono ilość rejestrowanych śladów, poszerzono funkcjonalność, przebudowano interfejs.

Zoom H8 jest rozwinięciem konceptu jaki miał miejsce w przypadku Zoom H6. Tak więc, pomysł osadzony jest wokół funkcji związanych z zaawansowaną rejestracją mobilną. Urządzenie wyposażono łącznie w 10 wejść (cztery gniazda XLR, dwa XLR/TRS oraz 4 wejścia kapsułowe), a co za tym idzie Zoom H8 może jednocześnie nagrywać do 12 ścieżek. Parametrami poszczególnych śladów możemy sterować za pomocą dotykowego ekranu. W tym ujęciu rejestrator jest idealnym kandydatem do rejestracji koncertów, czy też prób niewielkich zespołów. Może też być istotnym wsparciem dla osób potrzebujących wysokiej jakości rejestratora poza przestrzenią studyjną. Oprócz wysokiej jakości podzespołów, istotną pomocą są wbudowane efekty m.in.: kompresor limiter, filtr.

Zoom H8 wpasowuje się również w kilka innych, bieżących trendów. Dowodem na to jest przystosowanie do rejestracji coraz bardziej popularnych podcastów. Oczywiście nie brak funkcji z których od lat znane są rejestratory Zoom  np. możliwości fieldrecordingu. W tej materii możemy również korzystać z zakupu dodatkowych kapsuł pozwalających na nagrywanie w różnych charakterystykach mikrofonu.

Urządzenie dostępne będzie w sierpniu i wycenione zostało 399$.
Więcej informacji TUTAJ.