Nils‘ K1v to darmowa emulacja Kawai K1

06.07.2020 
Nils‘ K1v to darmowa emulacja Kawai K1

Instrument Kawai K1 startował z pozycji Rolanda D-50 "dla ubogich", ale szybko stał się dużym sukcesem. Dzięki jego darmowej emulacji będziecie mieli wyobrażenie dlaczego tak się stało.

Autorem wtyczki Nils‘ K1v jest Nils Schneider, który zajmuje się tworzeniem narzędzi dedykowanych cyfrowemu środowisku produkcyjnemu. Jego najnowszy produkt to cyfrowa emulacja Kawai K1, czyli sprzętu, który startował z pozycji jednego z najbardziej niedocenianych instrumentów z lat 80-tych, jednak ostatecznie znalazł wielu entuzjastów. Złośliwi nazywali go Rolandem D-50 "dla ubogich", ale ostatecznie również oni musieli przyznać, że stosunek ceny do jakości oferowanych brzmień był więcej niż przyzwoity.

Wirtualny instrument Nils‘ K1v emuluje 8-bitowy silnik syntezy, oraz podobnie jak oryginał posiada dokładnie 768 presetów. Jak narazie wtyczka działa na Windowsie, jednak zapowiadana jest również wersja na systemy operacyjne Mac OS i Linux. Jak już zostało powiedziane narzędzie dostępne jest bezpłatnie, jednak na stronie producenta istnieje możliwość dobrowolnego wsparcia finansowego.

Więcej informacji TUTAJ.