DITTO+ TC Electronic – nowa generacja loopera

12.07.2020 
DITTO+ TC Electronic – nowa generacja loopera

W najbliższych miesiącach na polskim rynku pojawi się DITTO+, ulepszona wersja słynnego loopera TC  Electronic DITTO.

Oryginalny DITTO Looper stworzył wyjątkową przestrzeń w świecie pedałów gitarowych. DITTO+ zawiera wszystkie funkcje, które znasz i kochasz z oryginalnego DITTO i rozszerza je o dodatkowe funkcje. Dzięki możliwości przechowywania i przywoływania do 99 sesji pętli, łatwemu importowaniu i  eksportowaniu ścieżek oraz zupełnie nowej funkcji Extended Loop Mode, DITTO+ oferuje wymagającym gitarzystom nieco więcej.

Nigdy nie wiadomo, kiedy może pojawić się inspiracja - musisz być na nią przygotowany. Obszerny zestaw pamięci DITTO+ z 99 miejscami jest jak biblioteka sesji pętli do Twojej dyspozycji, dzięki czemu cały proces pisania piosenek jest o wiele bardziej intuicyjny. Po prostu nagraj nowy pomysł na piosenkę, zapisz go i przejdź do następnego jamu. Nowy, przełomowy tryb rozszerzonej pętli pozwala nakładać dłuższe nakładki na krótsze pętle, układając krótkie razem obok siebie.

Zmieszany? Pomocny będzie przykład: wyobraź sobie, że gotujesz kilka fajnych progresji funk w kilku taktach. Położyłeś pierwszą pętlę i masz zamiar przyprawić ją obficie kolejną, znakomitą partią swojej gitary. Ale ta smaczna linia melodyczna w Twojej głowie rozwija się w kilku progresjach całej pętli zamiast tylko w jednej. Wejdź w tryb rozszerzonej pętli: po rozpoczęciu dogrywania DITTO+ powtarza postęp pierwszej pętli, dopóki nie skończysz i zanim "zszyjesz" wszystko razem. Naciśnięcie przełącznika nożnego w takt podczas robienia skomplikowanego overdubu może czasami wydawać się niemożliwe. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki rozszerzonej pętli DITTO+ tak naprawdę nie musisz tego robić!

Gdy tylko skończysz ostatni takt, naciśnięcie przełącznika nożnego pozwala wskazać koniec dubu bez faktycznego uderzenia w rytm. DITTO+ rozpoznaje za każdym razem, gdy uruchamia się ponownie pierwsza pętla, więc gdy wchodzisz w powtórzenie ostatniej pętli, naciśnij przełącznik nożny, aby sprawdzić, że jest to ostatni zwrot. Synchronizacja z pętlami jest łatwiejsza niż kiedykolwiek dzięki jasnemu, kolorowemu wyświetlaczowi wysokiej rozdzielczości DITTO+. Jedno szybkie spojrzenie i będziesz wiedział dokładnie, gdzie jesteś. Zapewnia również natychmiastowy dostęp do biblioteki sesji pętli, umożliwiając przechodzenie między wszystkimi ścieżkami za pomocą dwóch przycisków wyboru.

Nie ma nic gorszego niż brak miejsca na Twoje loopy wtedy, gdy już wpadłeś w TEN groove i Twoje dogrywki płyną razem z nim. Dzięki pamięci, która jest w stanie pomieścić do 60 minut Twoich loopów w wysokiej rozdzielczości, Ditto+ jest zawsze na nie gotowy. Twoje pętle są odzwierciedleniem Ciebie. Więc uwięzienie ich w maleńkim pudełku po prostu nie ma sensu. Teraz możesz eksportować swoje pętle przez USB na dowolny komputer i pracować z nimi w wybranym DAW lub możesz importować pętle a nawet podkłady i zabierać je na koncerty.

Biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne zastosowania DITTO+, powinien on zająć całkiem spory kawałek miejsca w pedalboardzie. Jak to się stało, że zajmuje tylko miejsce standardowego mini pedału? Prawdopodobnie jakiś nudny, ale imponujący wyczyn inżynierii. Jednak dla nas, gitarzystów, załóżmy, że to rodzaj magii. Szczerze mówiąc, wciskając całą tę masę funkcjonalności i kreatywny potencjał w pedał, który pasuje do każdego pedalboardu, to rzeczywiście jest magia. DITTO+ Looper został zaprojektowany od podstaw z myślą o gitarzystach. Upewniliśmy się, że zajmuje on minimalną ilość miejsca, ale nadal ma podstawowe funkcje, takie jak: True Bypass i Analog-Dry-Through, aby Twoje brzmienie było zawsze takie, jak sobie tego życzysz.

Cechy DITTO+ TC Electronic

•    Zaawansowany pedał looper pozwala na łatwe nagrywanie i przywoływanie pętli
•    60-minutowy czas nagrywania oznacza, że nigdy nie zabraknie Ci miejsca na pętle
•    Opcjonalna dynamiczna długośc pętli pozwala nakładać dłuższe pętle na krótsze
•    Nieograniczone nakładanie ścieżek, ich cofanie i ponawianie
•    Importowanie i eksportowanie ścieżek oraz podkładów przez złącze USB
•    Kolorowy wyświetlacz Hi-Res zapewnia szczegółowe informacje o pętli w czasie rzeczywistym
•    Znane oryginalne sterowanie DITTO z 1 pokrętłem i intuicyjny układ pozwalają skoncentrować się na grze
•    24-bitowy, nieskompresowany dźwięk, zapewniający najwyższą jakość brzmienia
•    Pamięć wewnętrzna zachowuje pętle po wyłączeniu zasilania
•    Technologia Analog-Dry-Through utrzymuje integralność czystego sygnału, nawet gdy efekt jest włączony
•    Bardzo mała obudowa łatwo zmieści się w każdej podłodze z efektami
•    Dzięki funkcji True Bypass urządzenie nie ingeruje w tor sygnału, gdy jest wyłączone
•    Zaprojektowany w Danii

Szczegóły TUTAJ.

Zobacz także test wideo:
The One Smart Piano Keyboard Pro - cyfrowe pianino
The One Smart Piano Keyboard Pro - cyfrowe pianino
Czy faktycznie Smart Piano The One Keyboard Pro to pianino, które nauczy Cię grać? Na to pytanie odpowie Tomasz Wróblewski, Redaktor Naczelny EiS.