AKAI MPC Beats to darmowy DAW dla beatmaker'ów!

21.07.2020 
AKAI MPC Beats to darmowy DAW dla beatmaker'ów!

Seria AKAI MPC od dziesięcioleci inspiruje kolejne osoby do tworzenia bitów. Być może teraz otwiera się zupełnie nowy rozdział w historii tej legendarnej linii samplerów, ponieważ jej możliwości zostały przeniesione do środowiska cyfrowego. Co więcej, możemy skorzystać z tego zupełnie bezpłatnie!

Zgodnie z informacjami od twórców AKAI MPC Beats ma pozwolić wszystkim doświadczyć legendarnego workflow, jakie oferowały samplery z tej serii. Jeżeli jesteś na zupełnie początkowym etapie swojej przygody z muzyką to załączone do programu szablony bardzo szybko pozwolą na zrozumienie mechanizmów rządzących AKAI MPC Beats. Wraz z samym programem otrzymujemy również ponad 2 GB brzmień znanych z paczek MPC Expansion Pack.

Poza wspomnianymi brzmieniami MPC Beats oferuje również trzy instrumenty VST (Bassline, Tubesynth i Electric), oraz 80 wtyczek efektowych, które umożliwią modyfikowanie dźwięków w ciekawy sposób. Oczywiście cała "przyjemność" wynikająca z pracy na AKAI MPC wynikała z faktu, że jako hardware to urządzenie miało swoją szczególną charakterystykę. Żeby wrażenie z obsługi MPC Beats było faktycznie podobne do tego jak wyglądało to z fizycznym samplerem warto podłączyć do komputera jakikolwiek kontroler MIDI. Oprogramowanie powinno samo je rozpoznać i uczynić kompatybilnym.

AKAI MPC Beats to:

- 2 ścieżki audio, 8 ścieżek midi/instrumentalnych,
- 16 padów, edycja sampli, obsługa VST/AU,
- mapowanie do dowolnego kontrolera MIDI

Więcej informacji, oraz darmowe oprogramowanie AKAI MPC Beats znajdziecie TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó