Wavefront, czyli jak sterować modularem za pomocą Bluetooth?

03.12.2020 
Wavefront, czyli jak sterować modularem za pomocą Bluetooth?

Modular sterowany za pomocą tabletu, telefonu, komputera? Nie ma problemu - Wavefront, to niewielki moduł dający możliwość komunikacji Bluetooth.

Jeszcze kilka lat temu format Eurorack posiadał dość ograniczone możliwości komunikacji z zewnętrznymi urządzeniami. Najwygodniejszą drogą było połączenie za pomocą gniazd CV/gate, jeśli oczywiście wspomniane urządzenie takowe posiadało. W relacji do komputera, nie wspominając np. o tablecie, sprawa wydawała się dość kłopotliwa. Na szczęście obecnie powstało wiele dedykowanych modułów, dzięki którym modular może się komunikować praktycznie każdym możliwym sposobem. Możemy przekonwertować sygnał napięciowy do MIDI, możemy korzystać z interfejsów wyposażonych w DC-couple. Innym ciekawym rozwiązaniem jest komunikacja za pomocą Bluetooth. Jednym z modułów realizujących tę funkcję jest Wavefront.

Na stronie producenta znajdziemy dwa warianty produktu. W pierwszym jest moduł służący do komunikacji za pomocą Bluetooth. W drugim dodatkowo otrzymujemy kontroler w postaci pierścienia. Początkowo producent przewidywał jedynie funkcjonowanie w obrębie zestawu, jednak obecnie moduł może komunikować się praktycznie z dowolnym urządzeniem wyposażonym w Bluetooth. Możemy więc przesyłać komunikaty bezpośrednio z iPada, czy też komputera. W drugim przypadku doskonale sprawdza się pakiet CV Tools, zawierający zestaw narzędzi generujących różne LFO, obwiednie itp.

Więcej informacji TUTAJ.
Cena: 199$