Gleetchlab2021 - nowa odsłona eksperymentalnego programu DAW

05.04.2021  | Paweł Pruski
Gleetchlab2021 - nowa odsłona eksperymentalnego programu DAW

Giorgio Sancristoforo zaprezentował najnowszą wersję programu Gleetchlab. Dodano mnóstwo nowych funkcji, zachowując jednocześnie wszystko, co najlepsze w poprzednich wersjach.

Gleetchlab jest programem typu DAW, znanym głównie w środowisku muzyki eksperymentalnej. Pozwala na interesujące przetwarzanie i generowanie dźwięku. Ze względu na określony charakter oraz wspomnianą grupę docelową, program oferuje wiele funkcji, których próżno szukać w innym oprogramowaniu. Zamiast liniowego przepływu pracy w  Gleetchlab pracujemy z sześcioma zaawansowanymi odtwarzaczami / rejestratorami pętli (zapisywanych w buforze pamięci RAM). Generowany dźwięk możemy przetwarzać za pomocą funkcji przypisywanych w matrycy modulującej. Dla osób, które nie korzystały z poprzednich wersji, architektura programu może wydać się chaotyczna, jednak już po chwili pracy układ interfejsu okazuje się być całkowicie intuicyjny. Warto podkreślić, że program nakierowany jest również na realizację liveactowe, tak więc z powodzeniem może być wykorzystywany na scenie.

Gleetchlab2021 posiada 10-kanałowy mikser, który działa w trybie mono, stereo, ale także kwadrofonicznym lub oktofonicznym. Posiada również 2 sloty VST FX dla każdego kanału i szyny, na których umieszczamy wtyczkę VSTi. Dużym plusem programu jest również jego cena - 20 EUR. W odróżnieniu od poprzednich wersji (dostępnych tylko na komputery Mac) Gleetchlab2021 kompatybilny jest również z systemem Windows.

Więcej informacji TUTAJ

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó