Plinky: 8-głosowy syntezator DIY

07.06.2021  | Paweł Pruski
Plinky: 8-głosowy syntezator DIY

Powstały z pasji oraz chęci stworzenia czegoś wyjątkowego, dedykowany do wąskiej grupy odbiorców - tak w skrócie można opisać Plinky.

Syntezator został stworzony przez Alexa Evansa. Początkowo miał służyć tylko twórcy, jednak z czasem okazało się, że liczba zainteresowanych osób jest znacznie większa. W konsekwencji stał się dostępny w formie zestawu do samodzielnego złożenia, który można kupić thonk.co.uk. Warto dodać, że zestaw jest bardzo prosty, więc nawet osoby niemające na co dzień do czynienia z lutownicą powinny sobie z tym poradzić.

Plinky to syntezator granularny, wavetable oraz virtual analog. Na uwagę zasługuje dotykowy panel z licznymi ikonami, który odpowiedzialny jest za wybór funkcji i przede wszystkim sterowanie syntezatorem. Ikony początkowo wydają się dość przytłaczające, ale po bliższym przyjrzeniu się okazują się być wręcz oczywiste. W przypadku silnika dźwiękowego urządzenie posiada 4 oscylatory na głos. Do dyspozycji mamy również dwie obwiednie na głos i bramkę dolnoprzepustowa. Ponadto Plinky posiada również 4 globalne LFO i kilka efektów, które sprawiają, że urządzenie jest pełnoprawnym syntezatorem. Budowa urządzenia sprawia, że może być używany jako niezależna jednostka lub też może być umieszczony wewnątrz kejsu Eurorack.

Cena: 180 funtów
Więcej informacji TUTAJ

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT