Mimic - nowy sampler w programie Reason

16.08.2021  | Paweł Pruski
Mimic - nowy sampler w programie Reason

Mimic jest swoistym "wejściem" Reasona w świat zaawansowanego samplingu. Pozwala na wiele kreatywnych przekształceń, które wcześniej w obrębie programu nie były możliwe.

Zgodnie z obietnicą firmy Propellerhead nowy sampler trafił już do posiadaczy subskrybcyjnej wersji oprogramowania Reason +. Docelowo będzie również częścią nadchodzącej, już dwunastej wersji tego zasłużonego programu DAW. Użytkownicy z pewnością będą zadowoleni z wprowadzenia nowego instrumentu, ponieważ oferuje nowoczesne podejście do tematu samplingu. Na tle samego programu jest to z pewnością krok we właściwą stronę. W nieco szerszym kontekście - zbliżenie się do możliwości jakie oferuje np. sampler będący częścią Ableton Live.

Mimic pozwala na pracę w kilku trybach. Tryb Pitch (klasyczny) po prostu pozwala na odtwarzanie za pomocą klawiatury wybranej próbki. Slice - wykonuje automatyczne cięcia sampla i pozwala odtwarzać powstałe plasterki. Multi Slot i Multi Pitch przekształcają sampler w instrument, którego dźwięk jest generowany na podstawie nagranej próbki. Ponadto Mimic oferuje wiele przekształceń sampli. Od trybu granulacji i taśmy, zmiany wysokości tonu, filtrowania, bazowania na obwiedni, po korzystanie z LFO, czy wbudowanych efektów (kompresor, korektor).

Przypominamy, że Reason 12 ma być dostępny we wrześniu bieżącego roku.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT