Osiris - nowy oscylator od Modbap Modular

14.09.2021  | Paweł Pruski
Osiris - nowy oscylator od Modbap Modular

Najnowszy moduł Eurorack od firmy Modbap Modular jest oscylatorem typu wavetable. Oprócz przejrzystego designu posiada również kilka interesujących funkcji.

Ostatnimi czasu synteza wavetable na dobre zawitała w formacie Eurorack (4MS SWN, Mutable Instruments Beads itd). Osiris dołącza do tego grona łącząc w sobie prostotę, niewielki rozmiar (12HP) oraz efektywność. Oscylator jest wyposażony w 4 banki po 32 przebiegi każdy (w sumie 128 przebiegów). Biorąc pod uwagę różnorodność próbek otrzymujemy oscylator o bardzo szerokiej charakterystyce brzmieniowej. Gdyby tego było mało, za pomocą karty SD możemy zaimportować własne próbki, które dodatkowo zwiększą spektrum brzmień.

Osiris oferuje również całą gamę narzędzi do modyfikacji próbek, które dostępne są również z poziomu sterowania napięciem. Możemy skorzystać z wbudowanego trybu Unison, Blend, Fold. Możemy również dodawać szum, co pozwala na tworzenie brzmień odpowiadających stylistyce lo-fi. Osiris posiada również opcję kwantyzacji wysokości dźwięku, co umożliwia współpracę z nietypowymi źródłami CV/gate. Pod względem wszechstronności oraz architektury zbliżony jest do modułu Plaits (Mutable Instruments).

Moduł dostępny będzie od 24 września i wyceniony został na 349 $.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT