Silent Booking - ambientowa agencja bookingowa

28.11.2021 
Silent Booking - ambientowa agencja bookingowa fot. https://www.facebook.com/silentbookingagency

Silent Bookig jest pierwszą w Polsce agencją bookingową w całości skupioną na reprezentowaniu artystów z szerokiego spektrum muzyki ambientowej. Muzyka ambientowa zyskuje w Polsce nie tylko coraz szersze grono fanów, ale jest również przedmiotem zainteresowania coraz większej liczby producentów i DJ’ów. Artyści poszukujący własnego środka wyrazu wybierają ambient jako przeciwwagę, ale i uzupełnienie stylistyki, która dominuje m.in. na klubowych parkietach.

Z perspektywy odbiorcy ambient jest często poszukiwaniem spokoju i wytchnienia. W świecie, w którym ilość docierających do nas bodźców potrafi być przytłaczająca, możliwość zatrzymania się jest istotnym elementem zachowania wewnętrznej równowagi. Historia agencji sięga cyklu spotkań ambientowych "Cisza", które zapoczątkował producent muzyczny Paweł Pruski. W trakcie kolejnych działań, do projektu dołączyła Eta Hox  - DJ-ka, promotorka związana zarówno ze sceną eksperymentalną oraz klubową.

Wspólne zamiłowanie do ambientu oraz wszelkich odmian eksperymentalnej elektroniki w naturalny sposób doprowadziło do narodzin agencji Silent Bookig. Powstała przestrzeń, w obrębie której połączone zostały pasje muzyczne oraz umiejętności związane z performatywno-kreatywną stroną muzyki. W kolejnym kroku zaproszono do współpracy doświadczonych artystów tworzących w obrębie ambientu. Osoby stojące za inicjatywą chcą, aby ich twórczość dotarła do ludzi, którzy podobnie jak oni pasjonują się ambientem i eksperymentalną elektroniką oraz do osób szukających w muzyce sposobu na wrażliwą refleksję.

Celem agencji Silent Booking jest reprezentowanie zaproszonych do współpracy artystów oraz popularyzowanie muzyki ambientowej. Istotną częścią aktywności agencji jest budowanie społeczności świadomych odbiorców nietanecznych odmian muzyki. Przedstawiciele tego nowego projektu podejmują współpracę z instytucjami, przestrzeniami i społecznościami, a także samodzielnie organizują wydarzenia. Jak sami mówią, ich misją jest tworzenie wydarzeń generujących przeżycia i emocje, które rezonować będą jeszcze długo po opuszczeniu miejsca spotkania z muzyką.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó