VCV Rack 2 już dostępny!

01.12.2021  | Paweł Pruski
VCV Rack 2 już dostępny!

Najpopularniejszy wirtualny modular doczekał się właśnie drugiej wersji, która została podzielona na darmową oraz płatną.

Co prawda z delikatnym opóźnieniem, ale już jest - VCV Rack 2. Dla niewtajemniczonych, jest to kontynuacja pierwszej wersji najpopularniejszego wirtualnego systemu modularnego. Wspomniana popularność oparta jest na kilku argumentach. Po pierwsze - oprogramowanie jest darmowe. Po drugie - doskonale odzwierciedla modularne środowisko (sposób patchowania itp.). Po trzecie w obrębie VCV Rack znajdziemy wiele cyfrowych odwzorowań fizycznych modułów Eurorack.  Nie inaczej jest w przypadku drugiej wersji programu. Otrzymujemy wszystko, co najlepsze z pierwszej części oraz mnóstwo nowości. 

Znajdziemy wśród nich m.in.:

-    nowe moduły
-    bardziej rozbudowany sposób patchowania
-    tryb nocny
-    zapisywanie presetów
-    usprawnione wyszukiwanie modułów

Nowy VCV Rack został podzielony na dwie wersje. Pierwsza - jest darmowa i zawiera cały szereg nowości oprócz możliwości używania jako wtyczka VST/VSTi. Druga (Pro) - oferuje taką możliwość i jest dostępna w promocyjnej cenie (do końca 2022) - 100$. Powyższe podejście jest bardzo uczciwe. Zachowuje wszystkie dotychczasowe warunki związane z budowaniem społeczności. Wersja Pro pozwala na dodatkową rozbudowę funkcjonalności i finansowe wsparcie projektu. Spoglądając na ogrom pracy jaki od początku towarzyszy VCV Racka - niniejsze wsparcie wydaje się czymś bardzo pomocnym.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó