NBCT Legacy - 15 lat Nobocoto Studio

14.01.2022 
NBCT Legacy - 15 lat Nobocoto Studio

Zapewne żadnemu z fanów polskiego hip-hopu nie trzeba tłumaczyć czym jest wytwórnia SBM Label. Być może jednak nie wszyscy wiedzą jak wyglądały początki tej największej dzisiaj wytwórni w Polsce. Jak możemy dowiedzieć się z serii vlogów, które pojawiły się na kanale SBM były one bardzo mocno związane ze studiem nagraniowym Nobocoto.

W pierwszym z opublikowanych filmów obserwujemy założycieli labelu SBM, a więc Solara i Białasa. Raperzy opowiadają o samych początkach swojej działalności muzycznej, które miały miejsce jeszcze w domu rodzinnym tego pierwszego. Jak słyszymy to właśnie potrzeba nie oglądania się na to czy w mieszkaniu są rodzice spowodowała, że młodzi artyści postanowili stworzyć miejsce dedykowane rejestracji nagrań.

W drugim odcinku możemy natomiast zobaczyć Żabsona i Janusza Walczuka, którzy spędzili w studiu Nobocoto wiele wspólnych godzin. Janusz Walczuk był realizatorem takich raperów jak choćby wspomniany Żabson, ale również Mata. W naszym niedawnym wywiadzie opowiadał nam, że należy do nowego pokolenia realizatorów - (...) reprezentuję nową falę realizatorów, dla których w studiu nie ma „dogmatów”. Staram się wykręcić jak najlepsze brzmienie „na ucho” i niekiedy odbiega ono od standardów. Ale to jest dokładnie to czego szukam - opowiadał. Więcej o tym jak wyglądały sesje z Żabsonem dowiecie się z kolejnego odcinka vloga NBCT Legacy.

 

Star icon
Produkty miesiąca
Native Instruments Maschine - system produkcji muzyki
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó