Beatskillz Flashback - biblioteka dźwięków syntezatorowych

20.09.2022  | Bartek Adel Vent
Beatskillz Flashback - biblioteka dźwięków syntezatorowych

Ilość brzmień syntezatorowych oferowanych w ramach aplikacji DAW lub samodzielnych wtyczek jest ogromna. Co nie zmienia faktu, że nowoczesny producent nadal poszukuje dźwięków i to często już nie tylko tych z przyszłości, ale też tych już używanych na przestrzeni lat. Dla takich osób powstała biblioteka Flashback, która skupia się na dźwiękach z filmów, telewizji i muzyki jakie gościły na ekranach i głośnikach w latach 80.

Koncepcja wtyczki z retro brzmieniami nie jest nowa i wielu producentów, podobnie jak Beatskillz posiada w swojej ofercie takie pozycje. Można tutaj przywołać Native Instruments Analog Dreams, który choć nie jest nowym produktem to nadal zawiera sporą ilość brzmień ze starych syntezatorów (i jest częścią pakietu NI Komplete 14). Wyróżnieniem dla Flashback jest jakość użytych dźwięków oraz fakt, że nie jest to tylko typowy odtwarzacz sampli, a raczej instrument złożony wielu pieczołowicie samplowanych syntezatorów sprzętowych.

Wtyczka została zaprojektowana jako samodzielny plugin i nie potrzebuje do pracy dodatkowego środowiska takiego jak Kontakt czy Max. Dostępne formaty to VST3, AU oraz AAX. Wsparcie dla procesorów M1 jest natywne i producent udostępnia dedykowany tym układom instalator. Plugin działa zarówno na komputerach Mac oraz Windows.

Flashback zawiera ponad 200 presetów, które składają się z 2 warstw, które można ze sobą mieszać. Dostępne jest 9 efektów, których kolejność można zmieniać i tworzyć tym samym łańcuchy efektowe dopasowane do danego brzmienia (Są to:Reverb, Chorus/Flanger, Phaser,  4 pasmowe EQ, kompresor, Bit Crusher, Delay,  Saturator i Stereo Expander). Do wprowadzenia ruchu służy 32-krokowy arpeggiator. Ze względu na rozmiar samej biblioteki, producent już na starcie umożliwia przeniesienie jej na dowolny dysk dostępny w naszym systemie.

BeatSkillz Flashback to ciekawa propozycja dla osób szukających dźwięków nie tylko retro, ale też w pewien sposób instant. Wtyczka jest prosta w obsłudze i posiada interfejs zachęcający do twórczej zabawy. Plugin został wyceniony na 79 dolarów (aktualnie w promocji za 39 dolarów) Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó