Sinevibes Switch - sekwencer audio gate

08.12.2023  | Bartek Adel Vent
Sinevibes Switch - sekwencer audio gate

Bramkowanie sygnału audio to jedna z najczęściej wykorzystywanych technik w procesie produkcji muzyki, ale też postprodukcji materiałów audio i multimediów. Kreatywne wykorzystanie tej techniki może zaowocować wariacjami audio dla materiałów, które mogły wcześniej okazać się statyczne i po prostu nudne. Sinevibes Switch pozwala tworzyć kreatywne przebiegi i alternatywne wersje dla pętli syntezatorów, perkusyjnych loopów, partii wokalnych albo całych utworów.

Istniejąca od 2006 roku firma Sinevibes specjalizuje się w tworzeniu efektów pozwalających na tworzenie nietuzinkowych i intrygujących brzmień. Switch jest produktem, który powstał na bazie tych doświadczeń. Podstawą Switch jest bardzo precyzyjny sekwencer krokowy, który działa w synchronizacji z transportem DAW (hosta) i wykorzystuje bramkę typu audio on/off do kreowania nowego przebiegu. Oczywiście nie jesteśmy skazani na patterny przygotowane przez producenta i może w każdej chwili dokonać zmian w układzie kroków jakie znajdują się w całej sekwencji. We wtyczce istnieje możliwość manipulowania długością sekwencji która można makymalnie składać się z 32 taktów. Switch pozwala na stosowanie elastycznych metrum oraz tworzenie sekwencji polirytmicznych, co z pewnością ucieszy entuzjastów takich gatunków jak IDM czy ambient.

Zaletą Sinevibes Switch jest dopracowany algorytm swing, który nawet w przypadku nietypowych długości sekwencji - trzyma poprawne wartości. Dodatkowo swing może być manipulowany z użyciem wartości dodatnich jak i ujemnych. Do czego można wykorzystać Switch? Do tworzenia bramek popularnych takich gatunkach jak Trance, Techno czy House. Dodatkowo ilość parametrów i sposób w jaki wtyczka korzysta ze swingu sprawia, że można ożywiać nudne i statyczne sekwencje - tym samym tworząc unikalny groove, którego zabrakło w pierwotnie stworzonym materiale. Firma Sinevibes opracowała swój mechanizm swingu oraz cały kod sekwencera w zasadzie od początku, czyniąc Switch zapowiedzią całej linii produktów, które będą oparte na możliwości sekwencjonowania. Zarówno audio jak i midi (w przyszłych produktach).

Plugin został wyposażony w wysokiej rozdzielczości interfejs graficzny, który ma mechanizm skalowania, a kolorystyka i GUI zostały pomyślane tak żeby nie męczyć wzroku nawet podczas długich sesji w studio. Switch pozwala na niezwykle szybkie tworzenie rytmicznych wzorów: od klasycznych trance gate i skomplikowanych efektów tremolo, po beat chopping, pulsujące akcenty, złożone staccato i nie tylko.

Sinevibes Switch kosztuje 29 dolarów i jest dostępny w formatach AAX + AU + VST3 dla MacOS 10.9 i wyżej (ze wsparciem rodziny procesorów Apple M1/M2/M3) oraz AAX + VST3 dla Windows 8.1 i wyżej.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó