Najlepsze codzienne słuchawki
Najlepsze codzienne słuchawki

Dla wielu osób słuchawki to rzecz bez której nie ruszają się z domu. Dzięki platformom streamingowym mamy dostęp do praktycznie nieograniczonej ilości muzyki z poziomu naszego smartfona, więc ulubione nagrania mogą towarzyszyć nam podczas drogi do pracy, szkoły czy gdziekolwiek indziej. Oto nasza selekcja najlepszych codziennych słuchawek za które trzeba zapłacić nie więcej niż 1000 złotych.

Technologia
2019-07-15

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek mających towarzyszyć nam podczas codziennych aktywności? Wydaje się, że kluczowa jest tutaj ich ergonomia, która decyduje o tym czy używanie danego modelu przez kilka godzin będzie uciążliwe czy nie. Rzecz jasna sama jakość dźwięku jest również bardzo istotna, jednak nawet najczystsze brzmienie nie sprawi, że źle skonstruowane słuchawki będą nam dobrze leżeć. Musimy zatem zdecydować, która konstrukcja będzie dla nas najlepsza. Do wyboru mamy: słuchawki nauszne, wokółuszne, douszne oraz dokanałowe. Każdy z rodzajów ma swoje atuty ale pojawiają się również czynniki utrudniające komfortowe użytkowanie. I tak np. słuchawki nauszne często zapewniają lepsze brzmienie od słuchawek dousznych oraz dokanałowych, jednak ich budowa powoduje uczucie "zgniatania" naszej małżowiny usznej.

Zanim zdecydujemy się na zakup danego modelu słuchawek musimy odpowiedzieć sobie jeszcze na pytanie o to w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. Czy potrzebujemy ich przede wszystkim podczas porannej drogi do pracy w autobusie czy może jednak szukamy odpowiednich słuchawek do jazdy na rowerze? W pierwszym przypadku wystarczą nam "zwykłe" słuchawki przewodowe, które pozwolą nam skutecznie odciąć się od rozmów innych współpasażerów, natomiast w drugim z pewnością będziemy potrzebować lekkich słuchawek bezprzewodowych.

W naszym zestawieniu, podobnie jak przy okazji prezentacji najlepszych słuchawek studyjnych za górną kwotę przyjęliśmy 1000 złotych. Być może część z Was w pierwszej chwili pomyśli, że nie zamierza wydawać aż tak dużych kwot na słuchawki, które mają na celu np. umilenie czasu spędzanego w kolejce do lekarza, jednak warto zastanowić się czy nie lepiej wydać jednorazowo nieco wyższą kwotę żeby później przez długi czas korzystać z naszych słuchawek. Oczywiście znajdziemy na rynku bardzo tanie słuchawki, ale wtedy musimy liczyć się z tym, że bas będzie płytki, wysokie oraz średnie tony przesterowane a przewód szybko się zużyje (zwłaszcza przy styku jack).

Zachęcamy do zapoznania się z naszym wyborem najlepszych codziennych słuchawek. Wśród opisanych modeli znajdziecie zarówno słuchawki, które przede wszystkim gwarantują brzmienie wysokiej jakości jak również bardziej "mobilne" słuchawki, które świetnie sprawdzą się podczas wykonywanych przez nas aktywności fizycznych. Jesteśmy przekonani, że w naszym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó