Bezpłatny program - Seaweed Audio Fathom CM
Bezpłatny program - Seaweed Audio Fathom CM

Stworzony przez firmę Seaweed Audio Fathom to jeden z najciekawszych syntezatorów modularnych. W tym miesiącu otrzymujesz od nas jego bezpłatną wersję Fathom CM.

Technologia
2020-02-02

Na zapowiadany w ubiegłym miesiącu Hyperspace z powodów technicznych musimy jeszcze zaczekać, ale za to instrument, który mamy dla Was teraz, to jedna z najlepszych wtyczek, jakie kiedykolwiek udostępniliśmy wraz z naszym magazynem! Synteza modularna oferuje nieporównywalną z niczym swobodę w zakresie tworzenia własnych struktur generujących dźwięk, dając użytkownikowi pełnię możliwości pod względem użytych oscylatorów, filtrów, efektów i modulatorów. Dzięki temu możemy uzyskać niepowtarzalne barwy, a pod względem sonicznym ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Mamy tu do dyspozycji siedem typów oscylatorów, których funkcjonalność obejmuje każdy typ wytwarzania sygnału – od wirtualnie analogowego i FM, do addytywnego, z tablicowaniem próbek i kreśleniem przebiegów. Możemy nawet zestawiać pary oscylatorów wavetable i wytwarzać dźwięk skanując ich tablice próbek i aplikując przenikanie między nimi. A wszystko to w czasie rzeczywistym i możliwością importowania przebiegów. Każdy oscylator ma własną sekcję Detune z opcją Chorus, pozwalającą zmultiplikować i pogrubić dźwięk. Nie zabrakło też generatora szumu oraz pracującego w trybie harmonicznym i randomowym efektu Distortion. Sygnał można formować z wykorzystaniem 30 typów filtrów oraz 9 różnych efektów. W zakresie modulacji mamy do dyspozycji generatory LFO, wielosegmentowe obwiednie, sekwencer krokowy a nawet generator przebiegów wykreślonych ręcznie.

Dzięki swojej wszechstronności oraz wydajności silnika audio, Fathom CM pozwala generować niemal każdy rodzaj dźwięku. Można się o tym przekonać przeglądając zestaw dostępnych presetów fabrycznych, obejmujących wszelkiego typu barwy – od futurystycznych linii typu acid i pięknie brzmiących przebiegów arpeggio po mocne basy i zwiewne akordy. Co więcej, Fathom CM jest niemal identyczny jak jego komercyjny odpowiednik, a jedyną różnicą między nimi jest to, że ten ostatni ma dodatkowo siedem typów filtrów. Jeśli zatem spodoba Ci się Fathom CM, możesz za 45 dolarów zakupić wersję Fathom Pro.

www.fathomsynth.com

 

1. Menu komponentów - dostęp do oscylatorów filtrów, efektów i modulatorów

2. Belka tytułowa - przeglądanie programów, dostęp do menu, ustawień interfejsu itd.

3. Okno centralne - łączenie komponentów i wizualizacja sygnału wyjściowego

4. Wskaźnik CPU - sygnalizacja obciążenia procesora

5. Pad kontrolny - para podlegających konfiguracji padów XY

6. Matryca modulacji - tu ustawiamy przypisanie źródeł do celów

7. Master EQ - 13-pasmowy korektor graficzny na wyjściu

8. Regulatory globalne - głośność, odstrojenie, polifonia itd.

Zobacz także test wideo:
Modal SKULPTsynth SE - 4-głosowy syntezator cyfrowy
Modal SKULPTsynth SE - 4-głosowy syntezator cyfrowy
Modal SKULPTsynth SE to niedrogi, funkcjonalny i oryginalnie brzmiący syntezator należący do grupy budżetowych mini-instrumentów, doskonale sprawdzających się w warunkach studyjnych i koncertowych.
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT