Więcej...

Z littleBits dzieci mogą budować instrumenty elektroniczne

14.09.2018  | Piotr Lenartowicz
Z littleBits dzieci mogą budować instrumenty elektroniczne fot. http://littlebits.com

Co prawda, do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu ale lada moment rozpocznie się coroczna "zakupowa gorączka" i wielu z nas będzie się zastanawiać nad prezentem dla swoich pociech. Electronic Music Invention Kit od littleBits to bardzo ciekawa alternatywa dla kolejnych gier komputerowych czy tabletów.

littleBits produkuje zestawy elektroniczne dla dzieci, które pozwalają im na świetną zabawę a przy tym pobudzają kreatywność. Zestawy składają się z kolorowych modułów elektronicznych, które możemy łączyć ze sobą dzięki magnesom. Zgodnie z informacjami ze strony amerykańskiego producenta dzieci w USA spędzają nad urządzeniami elektronicznymi ok. 11 godzin dziennie ale zdecydowana większość z nich nie wie jak te sprzęty działają. Pomysłodawcy littleBits chcieliby to zmienić.

 

 

W ofercie littleBits znajdziemy wiele interesujących zestawów dzięki którym maluchy mogą zbudować łazik kosmiczny, automatyczne szczypce lub też elektroniczne instrumenty. W Electronic Music Invention Kit znajdziemy 8 modułów (m.in. akcelerometr, klawiaturę, mikro-sekwenser, oscylator, czujnik zbliżeniowy i głośnik) z których możemy skonstruować gitarę lub perkusję. Producent przygotował również specjalną aplikacje, która pomoże nam w skutecznym przygotowaniu naszych instrumentów.

 

 

Propozycja od littleBits wydaje się idealna dla dzieci, które przejawiają zainteresowanie elektroniką i szeroko rozumianym "majsterkowaniem". Jakiś czas temu pisaliśmy też o Blipbox, czyli ciekawym syntezatorze dla najmłodszych, będącym raczej jednak propozycją dla tych, którzy wolą trzymać w rękach gotowy instrument. Z zadowoleniem jednak odnotowujemy fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych aplikacji (np. Yata Toy) czy właśnie różnych "grających obiektów" adresowanych do maluchów. Możemy tylko żałować, że to wszystko pojawia się dopiero teraz.