Sample z nagrań SEPR już dostępne

02.10.2018  | Piotr Lenartowicz
Sample z nagrań SEPR już dostępne fot. Andrzej Zborski (https://www.ableton.com/en/blog/sounds-polish-radio-experimental-studio/)

Zgodnie z zapowiedziami baza dźwięków pochodzących z nagrań realizowanych w ramach Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia jest już dostępna.

Jak już wcześniej informowaliśmy inicjatywa firmy Ableton oraz Instytutu Adama Mickiewicza polegała na wyselekcjonowaniu oraz przygotowaniu wysokiej jakości sampli z utworów powstałych w SEPR. Za sam proces obróbki brzmień odpowiadał nasz redakcyjny kolega Marcin Staniszewski, który opowiedział co znajdziemy w środku – 200 sampli na które składa się 70 loopów oraz 130 one shotów. Sam proces „cięcia” sampli był sporym wyzwaniem, ponieważ przekazane mi materiały często posiadały naprawdę wiele warstw, więc siłą rzeczy musiałem szukać w nich nieoczywistych fraz oraz loopów – tłumaczył.

Paczkę tych wyjątkowych sampli możecie pobrać już teraz z oficjalnej strony programu Ableton (TUTAJ). Ponadto znajdziecie tam ciekawą rozmowę z Michałem Mendykiem, który pełnił role koordynatora całego projektu oraz z wspomnianym już Marcinem Staniszewskim, przybliżającym szczegóły pracy nad stworzeniem tego zbioru brzmień.

Obie rozmowy oraz więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.ableton.com/en/blog/sounds-polish-radio-experimental-studio/

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó