Więcej...

Probability Pack - darmowe narzędzia do Abletona

09.10.2018  | Piotr Lenartowicz
Probability Pack - darmowe narzędzia do Abletona

W paczce przygotowanej przez Sonic Faction znajdziecie m.in. pięć sekwencerów krokowych, które mogą wprowadzić do Waszych produkcji nieco kontrolowanego chaosu.

To już kolejna w ostatnim czasie ciekawa oferta dla użytkowników Abletona. Dopiero co informowaliśmy o dostępnych darmowych samplach pochodzących z nagrań realizowanych w ramach Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz kolejnej "świeżej porcji" wtyczek, gdzie część z nich możemy zdobyć zupełnie bezpłatnie a teraz na oficjalnej stronie Abletona pojawiły się kolejne ciekawe narzędzia. Dzięki pięciu sekwencerom krokowym oraz 60 presetom do wirtualnych synthów będziemy mogli wprowadzić do naszych produkcji swego rodzaju element zaskoczenia. Bardzo często producenci, którzy opowiadają nam o swoim procesie twórczym mówią, że są otwarci na "przypadek" - Probability Pack to zdecydowanie coś dla nich.

 

 

W środku znajdziemy narzędzia takie jak Melodic Probability (sekwencer krokowy, który zmodyfikuje nasze melodie), Rhythmic Probability (polifoniczny sekwencer do budowy nieregularnych rytmów), Probability Arp (arpeggiator z wbudowanym generatorem akordów), Step Divider (polifoniczny sekwencer, który może podzielić każdy krok na mniejsze zbiory) oraz Dr. Chaos (mieszający nuty i melodie w nieprzewidywalny sposób). Probability Pack dostępny jest za darmo dla posiadaczy Live 10 Suite lub Live 10 Standard i można go pobrać TUTAJ. Na filmie poniżej możecie sprawdzić tutorial z którego dokładnie dowiecie się w jaki sposób korzystać z tych świetnych narzędzi.