Elektron Model:Samples

23.01.2019  | Paweł Pruski
Elektron Model:Samples

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Elektron zaprezentował swój najnowszy sprzęt - Model:Samples. Urządzenie jest niewielkim, opartym na samplach sześciośladowym grooveboxem.

W ostatnich dniach wielu fanów marki Elektron z niecierpliwością wyczekiwało najnowszego sprzętu tego producenta. Na forach pojawiały się liczne spekulacje, w których najczęstsza dotyczyła urządzenia będącego uzupełnieniem zestawu Elektron Digitakt i Elektron Digitone. Jak często bywa, okazało się, że przedstawiciele szwedzkiej firmy zdecydowali się na zupełnie inny krok i zaprezentowali niewielki, bazujący na samplach groovebox o nazwie Model:Samples.

Urządzenie nie wpisuje się w żadną z dotychczasowych linii produktów Elektrona. Wspomniany zestaw oparty na Digitakcie, ani też wcześniejsze nieco większe urządzenia z Octatrackiem w centrum. Model:Samples jest zupełnie innym typem urządzenia (lub w niedalekiej przyszłości serii urządzeń), których główną cechą jest mobilność oraz prostota. W odniesieniu do poprzednich urządzeń Elektrona Model:Samples, określany bywa jako uproszczona wersja Digitakta.

Patrząc na stosunkowo prostą architekturę, można zakładać, że Model:Samples kierowany jest raczej do początkujących adeptów zabawy z dźwiękiem przy użyciu hardware'u. Nie jest to sprzęt, o liczbie funkcji podobnej do Digitakta, nie wspominając już o Octatracku. Silnik dźwięku wykorzystuje wysokiej jakości próbki - łącznie 300 sampli (głównie perkusjonalia). Urządzenie oczywiście jest otwarte na inne sample - możemy korzystać z wbudowanej pamięci (1 GB) i wgrywać własne próbki. Konstrukcja urządzenia sprofilowana jest pod kątem szybkiego oraz efektywnego manipulowania parametrami (automatyką), które możemy nagrywać w pamięci urządzenia (tzw. lokowanie parametrów). Do dyspozycji mamy 6 śladów oraz wbudowane efekty.

Urządzenie dostępne będzie sprzedaży od lutego i wycenione zostało na kwotę  449 euro.

Strona producenta: https://www.elektron.se/products/modelsamples/

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT